Naeratamist käsitlevate tundide pealkirjad koolieelikutele. Klassitund põhikoolile. Naeratuse päev. Ja mis meile õhtusöögiks naeratab?

Nasrutdinova Gulshat Kamilovna, algklasside õpetaja

Artikkel kuulub jaotisesse: Algkooli õppetöö, Klassiväline tegevus, Klassikorraldus

Teadaanne

Eesmärgid:

Eneseregulatsiooni tehnikate koolitus; tugevdada laste arusaama inimestevaheliste sõbralike suhete tähtsusest; sõbraliku käitumise ja naeratamisoskuse koolitus.

Varustus: väike peegel (igaüks), naeratavaid ja naervaid inimesi kujutavad pildid ja fotod, fonogramm laulule “Naeratus”, dekoratsioonid minilavastusele “Väike pesukaru”, muinasjutu “Naeratusest” lintsalvestus , embleemid.

Tunni edenemine

Hommikust kutid! Tere hommikust, kallid külalised!

Mis on naeratus? (...)

Loe tahvlilt. Naeratus on näo, huulte, silmade näoilme, mis näitab kalduvust naerda, väljendab tervitust, naudingut või naeruvääristamist.

Milline naeratus saab olla? (...)

Milline naeratus paneb inimesed end hästi tundma? (...)

Kui inimesed naeratavad, muutuvad nad ilusaks. Hiinlased ütlevad: "Inimene, kes ei suuda naeratada, ei tohiks poodi avada." Iga inimene tahab elada õnnelikult elu lõpuni. Kas olete minuga nõus? Ja selleks on inimesel vaja head... tervist. Ütle mulle, millest tervis sõltub? (tervise komponendid on puhtus, rutiinist kinnipidamine, karastamine, halbadest harjumustest loobumine, liikumine, õige toitumine, ilmastikukohane riietus...)

Teie meeleolu mõjutab ka teie tervist. Et oleks alati hea tuju, võta kaasa...mida? (naerata)


MILLEKS ON NAERATUS?

Kuidas sa arvad? (...)

Täna räägime sellest, kuidas naeratuse abil tuju parandada, sõpru leida, elus edu saavutada ja teisi mõjutada.

Muidugi meeldib teile kuulata igasuguseid lugusid ja teate, kuidas neid ise välja mõelda. Loodan, et aitate mind selles nüüd.

- Muinasjutt "Naeratusest"(lindile salvestatud)

Kunagi oli Naeratus. Ta oli nii lahke, südamlik ja vastutulelik, et kõigil inimestel oli hea meel teda oma kodus näha. Nad võistlesid üksteisega, et teda külla kutsuda, püüdsid teda kohelda, rõõmustada ja temaga sõbruneda. Smile käis meelsasti inimesi külastamas, aitas inimesi ettevõtluses, püüdis mitte kedagi solvata - ei vanu ega väikeseid.

Kuid ühel päeval... Linna, kus Ulybka elas, ilmus väga kummaline mees. Ta oli kõigega rahulolematu, vihastas iga põhjuse peale: suhkur ei olnud talle magus, piim ei olnud valge, päike ei paistnud, leib ei küpsetatud ja lapsed olid ulakad... Ta oli vihane. kõigiga nii hea kui halva ilmaga.

Kas olete selliseid inimesi kohanud? Näitame, kuidas kuri käitub? (karjub, trampib jalgu, irvitab, pahvib põski välja, vehib kätega). ilus?

Jätkame nüüd lugu Smile'iga kohtumisest. Mis saab edasi? (...)

See tähendab? (...)

Selgub, et 80% edust elus (ka äris) sõltub oskusest inimestega korrektselt suhelda. Mida tähendab korrektne suhtlemine? (ole viisakas, räägi selgelt, ilmekalt, naeratades).

Väga oluline on osata naeratada – see aitab inimestesse lahkelt suhtuda ja nende poolehoidu saavutada. Naeratage, kui tervitate oma vanemaid, õpetajaid, sõpru, naabreid, räägite telefoniga või saate kellegagi tuttavaks.

Naeratuse abil saate oma tuju parandada. Ameerika teadlased on leidnud, et kui inimene naeratab, satuvad verre erilised ained – hormoonid, mis parandavad meeleolu. Ja halb tuju nõrgestab meie keha. Viha, solvumine, rahulolematus võivad põhjustada haigusi.

Täna õpime naeratama. (Naeratavate nägudega joonised ja fotod on avatud)

Kas te ei tundnud end paremini pärast seda, kui inimesed hakkasid teile naeratades otsa vaatama? Vaadake, kuidas naeratus ilmub lastele, vanuritele ja noortele.

- Harjutus “Naeratuse treening”. Võtke peegel. Vaata sisse, tõsta suunurgad üles, naeratus ilus, lahke ja hoia seda 1 minut (sooritatakse seistes).

- minilavastus "Väike pesukaru"(lapsed mängivad).

- See on muidugi muinasjutt, kuid päriselus võib naeratus teistele mõju avaldada. Naeratavat nägu nähes hakkavad ka ümbritsevad naeratama.

- Treeningharjutused paaris.

1) Ema on täna kurb ja väsinud. Tahad tema tuju parandada.

2) Raamatukogus. Lugeja räägib raamatukoguhoidjaga ja küsib raamatut.

3) Poes. Ostja palub müüjal kaupa näidata.

- Stseeni "3 sõbrannat" mängimine.

Kunagi elasid 3 sõpra - Crybaby, Zlyuka ja Rezvushka. Ühel päeval jäid nad kõndides vihma kätte. Näidake, kuidas käituvad erineva iseloomuga sõbrad.

Nii et nüüd saate küsimustele lihtsalt vastata.

a) Kellel on rohkem sõpru: rõõmsameelsel või ükskõiksel inimesel?

b) Kas naeratuse abil on võimalik oma elu paremaks muuta?

c) Millise inimesega on lihtsam ja meeldivam suhelda?

Harjuta iga päev – naerata peegli ees. Püsi selles olekus üks minut.

Proovige oma tuppa riputada naerva inimese pilt või foto.

Vaadake sagedamini maastike ja loomadega maale.

Kodus, koolis, tänaval naerata sagedamini oma vanematele, õpetajatele ja sõpradele.

Naerata, kui ütled tere.

Pea meeles – naeratades parandame oma tervist ja elu meie ümber.

Kuhu te meeldetuletused riputate?

Võtke oma embleemid ja kinkige need kas sõpradele või külalistele ilusate soovidega.

- Esitatakse lugu “Smile”.

Naeratuspäevale pühendatud klassitund põhikoolis

Autor Lyapina Victoria Olegovna, Samara linnaosa sotsiaal-pedagoogilise kolledži üliõpilane
Kirjeldus Materjali saavad kasutada algklasside õpetajad, klassijuhatajad, nõustajad, pedagoogid klassivälises tegevuses.
Sihtmärk Puhkuse "Naeratuse päev" tutvustamine, vaba aja sisustamise korraldamine väiksematele koolinoortele.
Ülesanded:
-- tutvustada lastele naeratusepäeva püha ajalugu
- laiendada laste silmaringi;
- sisendada noorematesse kooliõpilastesse kognitiivset huvi;
- arendada õpilaste kognitiivseid võimeid ja mälu.

Klassi edenemine


Õpetaja
Tere pärastlõunast poisid. Teen ettepaneku täna tundi alustada, vaadates koomiksit, mida olete lapsepõlvest saati teadnud. Selle multika lauluga olete teile eriti tuttav. Kuid enne näitamist proovige arvata, millest see multikas räägib.
Kui sa selle mulle annad,
Sa muutud natuke õnnelikumaks.
Ta pöördub hetkega ümber
Ja ta naaseb varsti teie juurde.
Ta peletab kurbuse ühe hoobiga minema,
Nagu haldjas lehvitab tiibu.
Ära temaga koonerda
Jaga seda kõigiga.
Ja suureks puhkuseks
Ta on tähtsam kui keegi teine
Vähemalt maiustusi, vähemalt postkaarte.
Me räägime ... (NAERATA)
Õpetaja
Hästi tehtud poisid. See on täpselt naeratus. Kas olete arvanud, millist multifilmi me vaatame?
(Laste vastused)
Multifilmi "Väike pesukaru" vaatamine


Õpetaja
Mis siis aitas Väikesel Kährikul sõbruneda Sellega, kes tiigis istus?
(Laste vastused)
Kuidas saate naeratada? Mis tüüpi naeratusi on olemas?
(Laste vastused)


1 õpilane
Naerata
Kui vihm akna taga ei lakka
Naerata
Kui midagi ei õnnestu
Naerata
Kui õnn on peidus pilvede taga
Naerata
Isegi kui hing on kriimustatud
Naerata
Ja sa näed – siis kõik muutub
Naerata
Vihm möödub ja maa riietub valgusesse
Naerata
Ja kurbus läheb mööda
Naerata
Ja siis hing paraneb...


2 Õpilane
Naeratus on tasu
Pääste tuleb neile
Kes seda rõõmu vaikselt palus,
Kes seda uskus ja ootas.
Naeratus võib olla petlik
Kalkuleeriv, kiuslik, kuiv.
Naeratus võib olla usaldav,
Häbelik, lapsik, naljakas.
Kuid on omamoodi naeratus
Mida ma harva kellelegi annan,
Armastus ja hoolitsus naeratuses
Neile, keda ma väga armastan.


Õpetaja
Soovitan mängida. Vanasõnavõistlus "Naer ja nali"
Lapsed jagatakse ridadesse meeskondadesse.
Mina alustan, sina jätka. Iga õige vastuse eest saab võistkond ühe punkti.
Kes elab rõõmus... (kurbus on tuim).
Süüa pole midagi, aga elada... (lõbus).
Rõõm ei ole igavene, kurbus... (mitte lõputu).
Sega äritegevus jõudeolekuga, veeda aega... (lõbuga).
Tehke nalja, ... (lõbustage kõiki).
Kes ajab inimesi naerma... (kogu maailm on seda väärt).
Bojaar on naljamehega rahul, ... (kuid ei kõnni temaga reas).
Mõni on rõõmsameelne ja mõni lärmakas... (riputab kõne).
Nutab kibedalt, aga kükitab... (tantsib).
Ära vihasta nalja pärast, vaid solvu... (ära anna alla).
Süda on rõõmus ja nägu... (õitseb).
Ilus on patt, aga halb... (naerda).
Hästi tehtud poisid! Selgub, et tead naeru ja naeratuse kohta palju vanasõnu ja ütlusi.
Kas teadsid, et on isegi naeratuse päev?
(Laste vastused)
Ei, see ei ole 1. aprill, kui me tähistame rahvusvahelist naeratuse päeva, mida tähistatakse üle maailma oktoobri esimesel reedel.


Seda päeva võib pidada ka tuntud naeratava emotikoni sünnipäevaks. Selle emotikoni joonistas esmakordselt vähetuntud kunstnik Harry Bell 1963. aastal.


Harry oli lahke ja rõõmsameelne inimene. Ja emotikonist sai peagi tolle aja väga populaarne sümbol. Seda püha hakati tähistama 1999. aastal.
1 õpilane
Olen ülemaailmne naeratuse päev
Leidsin kalendrist
Vaata, mis puhkus see on
Eile olin sõnaraamatus
See ütleb, mida sa vajad

Sel päeval viska nalja kõige üle
Ja ilusad naeratused
Seda on lihtne kinkida kõigile enda ümber.
Naer, ma tean, pikendab
Elu ülemeelikele naljameestele
See puhkus on jumala kingitus
Kõik on hingelt lõbusad inimesed.
Ja ma lihtsalt soovin teile
Naeratage kõigile sagedamini
Elage lihtsalt ilma stressita
Ilma probleemideta.
Õpetaja
Vaatame oma kuttide esitust ja naeratame.
"Kuidas Kirill rääkis"
Üliõpilane Petrov Kirill
Ma tapsin täna kõik:
Ma hakkasin loomi jäljendama -
Vares ja vingu.
Õpetaja tuli klassi:
-Kes nüüd juhatusse läheb?
Ja Kirill Petrov:
- Ku-ku! Kumm-vau! Ku-ka-re-ku
- Kes seal karjus? ma ei saa aru!
Ja Kirill vastas sellele:
- Moo!
-Kas see oled sina, Kirill Petrov?
Kas sul on täna halb olla?
Võib-olla vajate arsti?
Ja Kirill vastas sellele:
-Ole-e!
- Anna mulle oma päevik!
Ja Kirill:
- Säuts-piiks! Mjäu mjäu! Kwa-kwa-kwa!
- Kõik! - ütles õpetaja. - Kaks!
- Oh, milleks? - hüüdis Kirill.
Ta rääkis uuesti.


1 õpilane
Hea nali
Alustage oma päeva, sõbrad!
Tark nali, tundlik nali,
Ilma selleta ei saa elada!
Naer on inimesele tervislikum
Kui hea ravim.
Kes naerab, läheb apteeki
Nad ütlevad, et ta kõnnib harvemini.
2 Õpilane
Nalja hinnatakse mõjuval põhjusel,
Ja topelt hea.
Iga aastaga rohkem, rohkem
Naer, nalja iga päev.
Tehakse töid
1
Serjoža jalutas pargis
Ja ma ei õppinud oma õppetundi.
Ta võttis selle ja peitis end laua alla,
Et keegi seda ei leiaks!
2
Yura ütles mulle täna,
Mis talle ei meeldi, on kehaline kasvatus.
Ta rippus horisontaalsel ribal
Ja ma kartsin alla hüpata.
3
Kõndisin mööda kooliteed,
Liigutage jalgu kergelt.
Siin on sammud. Siin on lävi.
Siin lõpeb õppetund!
4
Meie Rita terve õppetund
Ma ei istunud vaikselt.
Ja nad ütlesid "vasta" -
Ma muutusin kohe tuimaks.
5
Dima testi ajal sosistab
Sõnade loitsud.
Loits on lihtne:
- Mõtle, mõtle, pea!
6
Ma hoolitsen oma portfelli eest.
Mul läheb seda vaja.
Talvel hea peal
Libista mäest alla!
7
Jalutasime Tolja ja Kolja poole
Sada pudelit lohistamas.
Nad ütlevad, et otsisid
Vanamees Hottabych.
8
Avan oma märkmiku:
Kõigi näidete jaoks "viis"!
Vabandust, märkmik pole minu oma,
Ja Vera naabrid.
9
Ma ei lugenud kuut ega kuut
Viienda klassi õpilane Vasya.
Ta ütleb, et õpetas pikka aega,
Kuskil esimeses klassis.
10
Ajasime klassis juttu
Nad ei märganud midagi.
Ja siis me otsisime kaua
Himaalajas meie Volga.


Õpetaja
Nüüd kuulake lugu küsimustega. Kui vastus on õige, öelge ühehäälselt "Jah", kui vale, siis "ei!"


Valgepoolne harakas otsustas putru keeta,
Et lapsi toita.
Käisin turul ja võtsin selle...
Värske piim – jah!
Kana muna - ei!
Manna - jah!
Peakapsas – ei!
Marineeritud kurk – ei!
Tarretatud liha – ei!
Suhkur ja sool – jah!
Valged oad – ei!
Ghee - jah!
Soolakala - ei!
Loorberileht - ei!
Hiina riis – jah!
Ploomid ja rosinad – jah!
Šokolaadirõõm – ei!
Paprika - ei!
Tatari kaste – jah!
Maasikamoos – jah!
Biskviitküpsised – ei!
Õpetaja
Esitame kõik koos lõbusa jaapani mängulaulu.
ÕPETA MEID
Kui linnud laulavad siin ja seal,
Kui liblikad asusid põõsastesse,

(Pärast esimest, teist, neljandat rida - kaks plaksu).


Kui olete oma õppetunni pähe õppinud,
Ja pealegi aitas ta sõpra,
Õpeta meid lõbutsema, näita meile, kuidas hullata,
Ja me teeme sama, mis teie.
(Pärast esimest, teist, neljandat rida - kaks sõrmeklõpsu).


Kui see teeb haiget, vigastate ennast ukseraamil,
Kui muhk tipus on nagu rusikas,
Õpeta meid mitte nutma, õpeta meid mitte hingeldama,
Ja me teeme sama, mis teie.
(Pärast esimest, teist, neljandat rida - igaüks kaks trampi).


Kui sa peseksid ema jaoks kõik nõud
Ja ma ei lõhkunud tassi ega taldrikut,
Õpetage meid lõbutsema, lõbutsema ja uhked olema,
Ja me teeme sama, mis teie.
(Pärast esimest, teist, neljandat rida – kaks plaksu mõlema käega põlvedel).


Kui sa unes kosmosesse läksid,
Kui sa vahele jääksid Kuul,
Näita mulle, kuidas sa hullasid, kuidas sa hullasid, kuidas sa lõbutsesid,
Ja me teeme sama, mis teie.
(Pärast esimest ja teist rida kaks käteplaksutamist, laulmise lõpus - klõpsude kordamine järjest, rõõmsad hüüatused “Ay, ay!”, jalgade trampimine ja käteplaksutamine põlvedel).


Õpetaja
Naeratagem niisama
Naeratage juhuslikele inimestele.
Mida iganes senti ja mitte veerandi eest,
Ja me lihtsalt naeratame neile! ..."
1 õpilane
Kui me naeratame
me eksime harvemini.
Ja meid premeeritakse sagedamini
saatuse kingitused. ..."
2 Õpilane
Kes on kurb, sellele ma naeratan,
Tähtede naeratus ja suvesoojus.
Las viiuli heli hävitab vaikuse,
Meloodia, läbipaistvam kui klaas ... "
Koos
Ära ole kurb, kallis sõber, naerata!
Unusta kõik kurbused ja valu,
Ava oma süda maailmale,
Ja kogu maailm on teie vastu lahke.
Meie klassitund on lõppenud. Laulame kõik koos kõigi lemmiklaulu "Smile"
Esitatakse M. Pljatskovski laulu "Smile" sõnad
Õpetaja
Naeratagem üksteisele südamest,
Soovin teile headust ja õnne, elage ja ärge muretsege.
Naeratus aitab meil probleemidega toime tulla,
Kui naeratad sagedamini, kaob kurbus.
Õnnitlen teid naeratuse päeva puhul,
Soovin teile lahkeid ja õrnaid naeratusi.
Olgu teil sõprade keskel mõnus aeg,
Täna on puhkus, olge põnevil, ärge olge häbelik.

Eesmärgid:

1) soodustab laste emotsionaalse ja sensoorse sfääri arengut, oskust teadlikult väljendada oma emotsioone ja tundeid, emotsionaalset enesekontrollioskust;
2) tagada „võlusõnade“ sissetoomine õpilaste kõnesse kui inimestevahelise suhtlemise ja suhtlemise kultuuri lahutamatutesse komponentidesse;
3) aidata säilitada positiivset meeleolu klassikollektiivi elus.

Vestluse edenemine

1. Õpetaja tervitus.

Poisid, naerata üksteisele ja meie külalistele. Igaühel meist on praegu oma tuju: mõni on elevil, mõni üllatunud, mõni rahulik.

Mulle väga meeldib su tervitus saksa keele tunnis.

Kas saate seda nüüd korrata? Õpetaja rolli hakkab täitma Khadija.

2. Sissejuhatus klassitunni teemasse.

Nüüd oleme suurepärases tujus. Proovime seda kogu õppetunni jooksul läbi viia.

Alustuseks soovitan teil joonistada päike. Pilved katsid taevast, igatseme väga päikest. Joonistage see nii, nagu teile meeldib.

Nii tuli päike meie klassiruumi.

Miks päike meile külla tuli?

Päike on rõõmu, soojuse ja hea tuju sümbol.

Sunny tõi meie klassi kaasa midagi, kuulake ja arvake ära, millega tegu.

"See on tasuta, kuid see maksab palju.

See rikastab neid, kellele see on mõeldud, kuid ei vaesesta neid, kes selle annavad.

See ilmub hetkeks, kuid mõnikord jääb mällu igaveseks.

Keegi pole nii rikas, et ilma selleta elada, kuid ka kõige vaeseim inimene saab sellega rikkamaks.

Ta on puhkus väsinutele, valguskiir neile, kes on kaotanud lootuse, rõõm kurvastatutele ja parim vahend hädade vastu, mille loodus on meile andnud.

Aga seda ei saa osta, kerjata, laenata ega varastada, sest see pole iseenesest midagi väärt enne, kui seda kellelegi teisele ei anta!

Mis see siis on?

Lapsed: Naerata.

"Naeratus" on meie vestluse teema.

Lugege klassi teemat kooris.

MILLEKS ON NAERATUS?

3. Töö klassitunni teemal.

Muidugi meeldib teile kuulata igasuguseid lugusid ja teate, kuidas neid ise välja mõelda. Täna tahan teile meelde tuletada tuttavat lugu, mille on kirjutanud Donald Bisset "Kas sa tahad, kas sa tahad, kas sa tahad..."

Õpetaja lugemine. Vestlus sisu üle:

Kuidas on härra Smith muutunud?

- Muutus lahkeks.

Kuidas teda ümbritsevad inimesed nüüd kohtlevad?

Valige loo alguses ja lõpus emotikonid, mis sobivad Härra meeleoluga.

Selgub, et väga oluline on osata naeratada – see muudab elus palju: aitab inimestesse lahkelt suhtuda ja nende poolehoidu võita.

Sellest me täna räägimegi, kuidas naeratuse abil tuju parandada, sõpru leida, elus edu saavutada, teisi mõjutama õppida ning rääkida sellest, kuidas naeratus aitab suhtlemisel.

Ja mis kõige tähtsam, me õpime koos teiega naeratama.

Ožegovi sõnastik ütleb: Naeratus on huulte, silmade, näo näoilme, mis näitab kalduvust naerda, väljendab tervitust, naudingut ja naeruvääristamist.

Poisid, mida tähendab naeratada?

(Laste vastused)

Naeratamine tähendab oma tunnete, meelelaadi, hea suhtumise väljendamist millessegi või kellessegi, õnne ja õnne lubamist.

Vaadake, millised sünonüümid sellel sõnal on. V. Dahli sõnastik ütleb: Naerata - irvita, irvita, hellita, ole puudutatud, irvita.

Kes on teie arvates "naeratav mees" ja milline ta välja näeb? (Laste vastused)

Naeratav inimene on sageli naeratav ja rõõmsameelne.

Poisid, missuguseid naeratusi seal on?

(Laste vastused)

Naeratused võivad olla head, rõõmsad, vihased, kurvad.

Ütle mulle lõpuks, miks me vajame naeratust?

(Laste vastused).

Naeratus on mitteverbaalne suhtlusvahend. Naeratus peegeldab inimese tuju, tema iseloomu.

Inimese naeratus on üks hämmastavamaid nähtusi maailmas.

Naeratuse abil saab inimene tutvust teha ja hüvasti jätta.

Naeratus võib lohutada ja solvata.

Naeratusel on palju suurepäraseid omadusi:

Esiteks tõstab naeratus tuju, isegi kui see on kunstlik.

Teiseks tõmbab see ligi ümbritsevaid, tekitades vastastikuseid positiivseid emotsioone.

Kolmandaks on kõik näolihased pingutatud ja see võimaldab teil armas välja näha. Naeratus loob meeleolu!

Poisid, kas teate, et naeratada ja oma tundeid väljendada ei oska mitte ainult inimesed, vaid ka loomad. Vaatame.

(Slaidid loomade fotodega.)

4. Praktiline töö.

Poisid, kas saate naeratada? Kontrollime. Soovitan teil pöörduda üksteise poole ja naeratada.

Öelge mulle naeratamata ja seejärel naeratades järgmised fraasid:

Tere hommikust!

Vabandust, et hilinesin.

Tänan kingi eest!

Ma ei jõua sind ära oodata.

Ma palun teil: "Jää minuga."

Ma õnnitlen sind.

Millist peegelpilti eelistad vaadata, kas seda, mis sulle naeratab või seda, mis vaatab sulle otsa kortsutades?

(Laste vastused.)

"Karjumismäng"

Ja nüüd kutsun teid mängima. Ma loen teile küsimusi ja te vastate ühehäälselt: "See olen mina, see olen mina, need on kõik mu sõbrad!"

1) Kellel teist on naeratus?

Kas siseneb iga päev klassi?

2) Kes ei lahku naeratades?

Kes teeb nalja ja naerab?

3) Kes on sündinud naeratusega -

4) Kes laulab naeratades

Kes elab temaga koos õnnelikult?

Muinasjutt "Naeratusest".

Ja nüüd kutsun teid kuulama ühte muinasjuttu "Naeratusest":

Kunagi oli Naeratus. Ta oli nii lahke, südamlik ja vastutulelik, et kõigil inimestel oli hea meel teda oma kodus näha. Nad võistlesid üksteisega, et teda külla kutsuda, püüdsid teda kohelda, rõõmustada ja temaga sõbruneda. Smile käis meelsasti inimesi külastamas, aitas inimesi ettevõtluses, püüdis mitte kedagi solvata - ei vanu ega väikeseid.

Kuid ühel päeval... Linna, kus Ulybka elas, ilmus väga kummaline mees. Ta oli kõigega rahulolematu, vihastas iga põhjuse peale: suhkur ei olnud talle magus, piim ei olnud valge, päike ei paistnud, leib ei küpsetatud ja lapsed olid ulakad... Ta oli vihane. kõigiga nii hea kui halva ilmaga.

Kas olete selliseid inimesi kohanud? Näitame, kuidas kuri käitub? (karjub, trampib jalgu, irvitab, pahvib põski välja, vehib kätega). ilus?

Kas sulle meeldiks sellise inimesega sõbruneda?

Nüüd jätkame lugu "Naeratusest". Mis saab edasi?

(Laste vastused.)

- Stseeni "3 sõbrannat" mängimine.

Kunagi elasid 3 sõpra - Crybaby, Zlyuka ja Rezvushka. Ühel päeval jäid nad kõndides vihma kätte.

Näidake, kuidas käituvad erineva iseloomuga sõbrad.

Keda neist tüdrukutest tahaksid enda kõrval näha?

5. Konsolideerimine.

Naeratus on meie elus väga oluline.

Naeratuse kohta öeldakse, et see pikendab eluiga, hoiab tervist ja aitab suhelda.

Naeratus on ravim igavuse, bluusi ja väsimuse vastu.

Vajame naeratust, et muuta maailm lahkemaks kohaks.

- Hiinlased ütlevad: "Inimene, kes ei suuda naeratada, ei tohiks poodi avada."

Naeratus võib palju muuta. ja nagu ütleb kuulus laul “Smile”:

Naeratus muudab sünge päeva helgemaks,

Naeratus taevas äratab vikerkaare...

Ühest päikeselisest naeratusest

Kõige kurvem vihm lõpetab nutmise.

Naeratus teeb kõik soojaks -

Ja elevant ja isegi väike tigu...

Naeratus on inimeste elus väga oluline. Naeratust armastavad ja ihaldavad kõik. Ja nii otsustasid inimesed välja mõelda puhkuse – ülemaailmse naeratuse päeva, mida tähistatakse 1. oktoobril. Naeratuse päeva tähistati esmakordselt 1999. aastal. Ja Ameerika kunstnik Harvey Bell tuli välja naeratuse sümboliga - naljakas nägu - SMILE (inglise keelest tõlgitud - naeratus)

Mis on siis naeratuse saladused. Proovime neid lahti harutada?

Laste ütlused, seejärel memo lugemine sinisel paberil.

Naeratuse saladused.

Saladus 1.Kui inimesed naeratavad, muutuvad nad ilusaks.

Saladus 2.Teadlased on välja arvutanud, et 80% elus õnnestumisest sõltub oskusest naeratusega suhelda.

Saladus 3. Naeratus ise on suhtlusviis.

Saladus 4.Tähtis on osata naeratada, sest... see aitab üksteisesse lahkelt suhtuda, vestluskaaslase poolehoidu saavutada ja sõpru leida.

Saladus 5.Naeratuse abil saad parandada nii enda kui ka teiste tuju. Kui inimene naeratab, eralduvad verre spetsiaalsed ained – hormoonid, mis vastutavad hea tuju eest.

Saladus 6.Öeldakse, et 5 minutit naeru pikendab inimese eluiga 1 aasta võrra. Ja negatiivsed emotsioonid (paha, viha, rahulolematus) põhjustavad haigusi. Blues viib surma.

- Nüüd saate testiküsimustele hõlpsalt vastata.

Test.

a) Kellel on rohkem sõpru: rõõmsameelsel või ükskõiksel inimesel? Tõmba oma vastus alla.

b) Kas naeratuse abil on võimalik oma elu paremaks muuta? Jah. Ei. Tõmba oma vastus alla.

c) Millise inimesega on lihtsam ja meeldivam suhelda: kas naeratava või süngega? Tõmba oma vastus alla.

Naeratuse meeldetuletus.

Harjuta iga päev – naerata peegli ees. Püsi selles olekus üks minut.

Proovige oma tuppa riputada naerva inimese pilt või foto.

Vaadake sagedamini maastike ja loomadega maale.

Kodus, koolis, tänaval naerata sagedamini oma vanematele, õpetajatele ja sõpradele.

Naerata, kui ütled tere.

Pea meeles – naeratades parandame oma tervist ja elu meie ümber.

Elu ilma naerata on viga, elagu naer ja naeratus!

Hämmastav! Nüüd, poisid, võtke kollased medalid ja joonistage maailma kõige lahkem ja rõõmsam naeratus.

(Poisid joonistavad emotikone, kõlab meloodia “Naeratus”, lapsed laulavad kaasa)

Poisid, pöörduge nüüd üksteise poole, vaadake üksteisele otsa, naeratage.

Tee teel uks naeratades lahti,

Naeratust ei saa lukus hoida.

Naeratus on lill, mis õitseb huultel.

Naeratus peletab eemale nii viha kui hirmu

Naeratus nagu vihm, rõõmsameelne nagu pall,

Kui te ei jõua talle järele, läheme galoppi,

Naeratus on nagu unistus ja see on nagu unistus.

Hommikune naeratus on lapselikult puhas.

Saate kinkida oma naeratuse või emotikoni kellele iganes soovite.

6. Järeldus. Kokkuvõtteid tehes. Peegeldus.

Poisid, jätkake nüüd lauseid:

Sain teada, et…

Tundsin end nagu klassis...

Ja meie klassitunni lõpus tahaksin teile lugeda lühikese lahkumisluuletuse:

Ära jää ükskõikselt kõrvale

Kui keegi on hädas.

Vaja kiirustada appi

Igal hetkel, alati!

Ja kui see kedagi aitab

Teie lahkus, teie naeratus,

Kas olete sellel päeval õnnelik

Ta ei elanud asjata,

Et sa pole aastaid asjata elanud!

Täname teid teie töö ja tähelepanu eest!

Klassitunni stsenaarium teemal “Milleks on naeratus?”

Töö eesmärk: Edendada laste emotsionaalse ja sensoorse sfääri arengut, oskust teadlikult väljendada oma emotsioone ja tundeid, emotsionaalse enesekontrolli oskusi;

Tagada "võlusõnade" kasutuselevõtt õpilaste kõnes inimestevahelise suhtlemise ja suhtlemise kultuuri lahutamatute komponentidena;

Aidake kaasa positiivse meeleolu hoidmisele klassikollektiivi elus.

Klassi edenemine

(õpetaja tervitus)

Tere, kallid poisid! Tule, naeratagem üksteisele ja külalistele. Igaühel meist on praegu oma tuju, mõni on üllatunud, mõni rahulik ja mõni murelik. Naeratame jälle ilma põhjuseta.

Sissejuhatus klassitunni teemasse.

Ma näen, et meil on praegu hea tuju. Proovime seda kogu õppetunni jooksul läbi viia. Poisid, arvake ära mu mõistatus: see soe ümmargune asi ripub ja pakub kõigile lihtsalt rõõmu. Mis see on? (Päike) Hästi tehtud. Tule, las päike tuleb meie klassi (päikese joonistusega slaid).

Mida päike meile annab? (õpilaste vastused)

Päike on rõõmu, soojuse ja hea tuju sümbol. Sunny tõi meie klassi midagi kaasa, kuulake ja arvake ära, millega tegu.

See on tasuta, kuid see maksab palju.

See ilmub hetkeks, kuid mõnikord jääb mällu igaveseks.

Ta on puhkus väsinutele, valguskiir neile, kes on kaotanud lootuse, rõõm kurvastatutele ja looduse poolt meile antud parim vahend hädade vastu. Kuid seda ei saa osta, laenata ega varastada, sest see ise pole midagi väärt enne, kui seda kellelegi teisele ei anta!

Mis see siis on? (naerata)

See tähendab, et täna räägime naeratusest.

Töö klassitunni teemal.

(üks õpilane ja külaline tulevad tahvlile naeru- ja kurbade emotikonidega. Nende ülesanne on: lugemise ajal näidata klassile emotikone ja kurbi emotikone)

Muidugi meeldib teile kuulata igasuguseid lugusid ja teate, kuidas neid ise välja mõelda. Täna tahan teile lugeda lugu, mille on kirjutanud inglise lastekirjanik Donald Bisset. Seda nimetatakse "Kas sa tahad, kas sa tahad, kas sa tahad..."

Päike valgustas puud. Aia kaugemas nurgas kasvades kõigutas kerge tuul selle oksi ja lehed sosistasid “Kas tahad, tahad, tahad...”

See oli võlupuu. Niipea kui sa selle puu all seisid ja soovi avaldasid, täitus see soov kohe.

Ja majas, mis polnud võlupuust kaugel, elas paks vanamees. Tema nimi oli William Cadogen Smith. Ta müüs külapoes seepi ja vihkas poisse ja isegi tüdrukuid.

Ühel päeval seisis ta võlupuu all ja ütles:

Ma tahan, et kõik naabritüdrukud ja -poisid jõuaksid Kuule!

Enne kui ta seda öelda jõudis, leidsid kõik tüdrukud ja poisid end Kuul! Seal oli külm ja ebamugav ning kõige väiksemad lapsed lausa nutsid.

Niipea kui lapsed kadusid, jäid linnud võlupuul kohe vait. Ja musträstas ütles otse härra Smithi poole vaadates:

Ma tahan, et kõik lapsed tuleksid tagasi!

Kuid härra Cadogen Smith katkestas teda:

Ei, ma tahan, et nad jääksid Kuule.

Siis ütles musträstas uuesti:

Ma tahan, et nad tagasi tuleksid!

Hr Smith trampis jalaga ja ütles:

ma tahan…

Aga enne kui ta lõpetas, ütles musträstas:

Ma tahan, et hr Smith muutuks lahkeks!

Ja härra Smith, selle asemel, et öelda, mida ta kavatses öelda, muutis äkki meelt ja ütles:

Ma tahan, et kõik lapsed tuleksid mulle täna õhtul külla, ma kostitan neid kookide, apelsinitarretise ja limonaadiga. Seepi ma enam müüma ei hakka, vaid avan hoopis kondiitriäri. Ja jälle hakkasid linnud puu otsas laulma. Päike paistis taas, kerge tuul kõigutas oksi ja lehed sosistasid: “Kas tahad, tahad, tahad...

Ütle nüüd, kes näitas rohkem naljakaid emotikone? Kellel on parem tuju?

Kuidas on härra Smith muutunud?

Kuidas teda ümbritsevad inimesed nüüd kohtlevad?

Selgub, et naeratamise oskus on väga oluline, see muudab elus palju: see aitab inimestesse lahkelt suhtuda ja nende poolehoidu saavutada. Sellest me täna räägimegi, kuidas naeratuse abil tuju parandada, sõpru leida ja elus edu saavutada. Räägime sellest, kuidas naeratus aitab suhtlemisel. Ja mis kõige tähtsam, sina ja mina õpime naeratama.

Naeratus on huulte, silmade või näo näoilme, mis väljendab tervitust, naudingut või naeruvääristamist.

Naeratamine tähendab oma tunnete, meelelaadi, hea suhtumise väljendamist millessegi või kellessegi.

Kes on teie arvates "naeratav mees" ja milline ta välja näeb?

(laste vastused)

Keda sa tead, kes naeratab sageli?

Milliseid õpetajaid sa tead?

Milliseid naeratusi seal veel on?

Inimese naeratus on üks hämmastavamaid nähtusi maailmas. Naeratuse abil saab inimene tutvust teha ja hüvasti jätta. Naeratusel on palju suurepäraseid omadusi:

Naeratus tõstab tuju;

Armastab ennast teiste vastu, tekitades vastastikusi positiivseid emotsioone.

Kõik näolihased on pingutatud. Ja see muudab teid armsaks. Naeratus loob meeleolu.

Kas tead, et naeratada ei saa mitte ainult inimesed, vaid ka loomad? Vaatame. (slaidiesitlus “Loomade naeratus”)

Praktiline töö.

Kas sa tead, kuidas naeratada? Kontrollime. Soovitan teil pöörduda üksteise poole ja öelda naeratamata ja seejärel naeratades järgmised fraasid:

Tere hommikust! Tere!

Tänan kingi eest!

Ma ei jõua sind ära oodata.

Ma õnnitlen sind!

Millist peegeldust sulle meeldib vaadata, kas seda, mis sulle naeratab, või seda, mis vaatab sulle kulmu kortsutades? (laste vastused)

"Karjumismäng"

Ja nüüd kutsun teid mängima. Ma loen teile küsimused ette ja te vastate ühehäälselt: "See olen mina, see olen mina, need on kõik mu sõbrad!"

Kui paljud teist sisenevad klassi iga päev naeratusega?

Kes ei lahku naeratades? Kes teeb nalja ja naerab?

Kes laulab naeratades. Kes elab temaga koos õnnelikult?

Võlukarp "Naeratuse saladused"

(nad võtavad karbist lehti ja loevad)

Te kõik armastate saladusi. Nüüd õpime naeratuse saladusi. Kuid enne karbi avamist peavad kõik ära arvama naljamõistatused.

Mõistatused: kelle juuksed vihmaga märjaks ei lähe? (kiilakale mehele)

Mida teha, kui näete teel rohelist mehikest? (teed ületada)

Kes saab juustu hiirelõksu? (teise hiire juurde) jne.

Naeratuse saladused:

Kui inimesed naeratavad, muutuvad nad ilusaks.

Teadlased on välja arvutanud, et 80% elus õnnestumisest sõltub oskusest naeratusega suhelda.

Naeratus on parim viis suhtlemiseks.

Tähtis on osata naeratada, sest see aitab üksteisega lahkelt suhtuda ja aitab sõpru leida.

Naeratuse abil saad parandada nii enda kui ka teiste tuju. Kui inimene naeratab, sisenevad vereringesse spetsiaalsed hormoonid, mis vastutavad hea tuju eest.

Öeldakse, et 5 minutit naeru pikendab inimese eluiga 1 aasta võrra.

Nüüd saate hõlpsalt vastata minu küsimustele:

Kellel on rohkem sõpru: rõõmsameelsel või ükskõiksel inimesel?

Kas saate naeratusega oma elu paremaks muuta?

Millise inimesega on lihtsam ja meeldivam suhelda, kas naeratava või süngega?

Ja nüüd kingime oma naeratuse emotikone oma külalistele. Ärge unustage naeratada.

Järeldus. Kokkuvõtteid tehes. Peegeldus.

Jätkake fraase:

Olen õppinud, et…

Tundsin end nagu klassis...

Ja meie klassitunni lõpus laulame rõõmsa laulu naeratusest.

(lapsed ja külalised laulavad laulu “Naeratus teeb sünge päeva helgemaks”).

Eesmärgid:

1) soodustab laste emotsionaalse ja sensoorse sfääri arengut, oskust teadlikult väljendada oma emotsioone ja tundeid, emotsionaalset enesekontrollioskust;
2) tagada „võlusõnade“ sissetoomine õpilaste kõnesse kui inimestevahelise suhtlemise ja suhtlemise kultuuri lahutamatutesse komponentidesse;
3) aidata säilitada positiivset meeleolu klassikollektiivi elus.

Tundide ajal

1. Õpetaja tervitus.

Poisid, naerata üksteisele ja meie külalistele. Igaühel meist on praegu oma tuju: mõni on elevil, mõni üllatunud, mõni rahulik.

Mulle väga meeldib su tervitus saksa keele tunnis.

Kas saate seda nüüd korrata? Õpetaja rolli hakkab täitma Khadija.

2. Sissejuhatus klassitunni teemasse.

Nüüd oleme suurepärases tujus. Proovime seda kogu õppetunni jooksul läbi viia.

Alustuseks soovitan teil joonistada päike. Pilved katsid taevast, igatseme väga päikest. Joonistage see nii, nagu teile meeldib.

Nii tuli päike meie klassiruumi.

Miks päike meile külla tuli?

Päike on rõõmu, soojuse ja hea tuju sümbol.

Sunny tõi meie klassi kaasa midagi, kuulake ja arvake ära, millega tegu.

"See on tasuta, kuid see maksab palju.

See rikastab neid, kellele see on mõeldud, kuid ei vaesesta neid, kes selle annavad.

See ilmub hetkeks, kuid mõnikord jääb mällu igaveseks.

Keegi pole nii rikas, et ilma selleta elada, kuid ka kõige vaeseim inimene saab sellega rikkamaks.

Ta on puhkus väsinutele, valguskiir neile, kes on kaotanud lootuse, rõõm kurvastatutele ja parim vahend hädade vastu, mille loodus on meile andnud.

Aga seda ei saa osta, kerjata, laenata ega varastada, sest see pole iseenesest midagi väärt enne, kui seda kellelegi teisele ei anta!

Mis see siis on?

Lapsed: Naerata.

"Naeratus" on meie vestluse teema.

Lugege klassi teemat kooris.

MILLEKS ON NAERATUS?

3. Töö klassitunni teemal.

Muidugi meeldib teile kuulata igasuguseid lugusid ja teate, kuidas neid ise välja mõelda. Täna tahan teile meelde tuletada tuttavat lugu, mille on kirjutanud Donald Bisset "Kas sa tahad, kas sa tahad, kas sa tahad..."

Õpetaja lugemine. Vestlus sisu üle:

Kuidas on härra Smith muutunud?

- Muutus lahkeks.

Kuidas teda ümbritsevad inimesed nüüd kohtlevad?

Valige loo alguses ja lõpus emotikonid, mis sobivad Härra meeleoluga.

Selgub, et väga oluline on osata naeratada – see muudab elus palju: aitab inimestesse lahkelt suhtuda ja nende poolehoidu võita.

Sellest me täna räägimegi, kuidas naeratuse abil tuju parandada, sõpru leida, elus edu saavutada, teisi mõjutama õppida ning rääkida sellest, kuidas naeratus aitab suhtlemisel.

Ja mis kõige tähtsam, me õpime koos teiega naeratama.

Ožegovi sõnastik ütleb: Naeratus on huulte, silmade, näo näoilme, mis näitab kalduvust naerda, väljendab tervitust, naudingut ja naeruvääristamist.

Poisid, mida tähendab naeratada?

(Laste vastused)

Naeratamine tähendab oma tunnete, meelelaadi, hea suhtumise väljendamist millessegi või kellessegi, õnne ja õnne lubamist.

Vaadake, millised sünonüümid sellel sõnal on. V. Dahli sõnastik ütleb: Naerata - irvita, irvita, hellita, ole puudutatud, irvita.

Kes on teie arvates "naeratav mees" ja milline ta välja näeb? (Laste vastused)

Naeratav inimene on sageli naeratav ja rõõmsameelne.

Poisid, missuguseid naeratusi seal on?

(Laste vastused)

Naeratused võivad olla head, rõõmsad, vihased, kurvad.

Ütle mulle lõpuks, miks me vajame naeratust?

(Laste vastused).

Naeratus on mitteverbaalne suhtlusvahend. Naeratus peegeldab inimese tuju, tema iseloomu.

Inimese naeratus on üks hämmastavamaid nähtusi maailmas.

Naeratuse abil saab inimene tutvust teha ja hüvasti jätta.

Naeratus võib lohutada ja solvata.

Naeratusel on palju suurepäraseid omadusi:

Esiteks tõstab naeratus tuju, isegi kui see on kunstlik.

Teiseks tõmbab see ligi ümbritsevaid, tekitades vastastikuseid positiivseid emotsioone.

Kolmandaks on kõik näolihased pingutatud ja see võimaldab teil armas välja näha. Naeratus loob meeleolu!

Poisid, kas teate, et naeratada ja oma tundeid väljendada ei oska mitte ainult inimesed, vaid ka loomad. Vaatame.

(Slaidid loomade fotodega.)

4. Praktiline töö.

Poisid, kas saate naeratada? Kontrollime. Soovitan teil pöörduda üksteise poole ja naeratada.

Öelge mulle naeratamata ja seejärel naeratades järgmised fraasid:

Tere hommikust!

Vabandust, et hilinesin.

Tänan kingi eest!

Ma ei jõua sind ära oodata.

Ma palun teil: "Jää minuga."

Ma õnnitlen sind.

Millist peegelpilti eelistad vaadata, kas seda, mis sulle naeratab või seda, mis vaatab sulle otsa kortsutades?

(Laste vastused.)

"Karjumismäng"

Ja nüüd kutsun teid mängima. Ma loen teile küsimusi ja te vastate ühehäälselt: "See olen mina, see olen mina, need on kõik mu sõbrad!"

1) Kellel teist on naeratus?

Kas siseneb iga päev klassi?

2) Kes ei lahku naeratades?

Kes teeb nalja ja naerab?

3) Kes on sündinud naeratusega -

4) Kes laulab naeratades

Kes elab temaga koos õnnelikult?

Muinasjutt "Naeratusest".

Ja nüüd kutsun teid kuulama ühte muinasjuttu "Naeratusest":

Kunagi oli Naeratus. Ta oli nii lahke, südamlik ja vastutulelik, et kõigil inimestel oli hea meel teda oma kodus näha. Nad võistlesid üksteisega, et teda külla kutsuda, püüdsid teda kohelda, rõõmustada ja temaga sõbruneda. Smile käis meelsasti inimesi külastamas, aitas inimesi ettevõtluses, püüdis mitte kedagi solvata - ei vanu ega väikeseid.

Kuid ühel päeval... Linna, kus Ulybka elas, ilmus väga kummaline mees. Ta oli kõigega rahulolematu, vihastas iga põhjuse peale: suhkur ei olnud talle magus, piim ei olnud valge, päike ei paistnud, leib ei küpsetatud ja lapsed olid ulakad... Ta oli vihane. kõigiga nii hea kui halva ilmaga.

Kas olete selliseid inimesi kohanud? Näitame, kuidas kuri käitub? (karjub, trampib jalgu, irvitab, pahvib põski välja, vehib kätega). ilus?

Kas sulle meeldiks sellise inimesega sõbruneda?

Nüüd jätkame lugu "Naeratusest". Mis saab edasi?

(Laste vastused.)

- Stseeni "3 sõbrannat" mängimine.

Kunagi elasid 3 sõpra - Crybaby, Zlyuka ja Rezvushka. Ühel päeval jäid nad kõndides vihma kätte.

Näidake, kuidas käituvad erineva iseloomuga sõbrad.

Keda neist tüdrukutest tahaksid enda kõrval näha?

5. Konsolideerimine.

Naeratus on meie elus väga oluline.

Naeratuse kohta öeldakse, et see pikendab eluiga, hoiab tervist ja aitab suhelda.

Naeratus on ravim igavuse, bluusi ja väsimuse vastu.

Vajame naeratust, et muuta maailm lahkemaks kohaks.

- Hiinlased ütlevad: "Inimene, kes ei suuda naeratada, ei tohiks poodi avada."

Naeratus võib palju muuta. ja nagu ütleb kuulus laul “Smile”:

Naeratus muudab sünge päeva helgemaks,

Naeratus taevas äratab vikerkaare...

Ühest päikeselisest naeratusest

Kõige kurvem vihm lõpetab nutmise.

Naeratus teeb kõik soojaks -

Ja elevant ja isegi väike tigu...

Naeratus on inimeste elus väga oluline. Naeratust armastavad ja ihaldavad kõik. Ja nii otsustasid inimesed välja mõelda puhkuse – ülemaailmse naeratuse päeva, mida tähistatakse 1. oktoobril. Naeratuse päeva tähistati esmakordselt 1999. aastal. Ja Ameerika kunstnik Harvey Bell tuli välja naeratuse sümboliga - naljakas nägu - SMILE (inglise keelest tõlgitud - naeratus)

Mis on siis naeratuse saladused. Proovime neid lahti harutada?

Laste ütlused, seejärel memo lugemine sinisel paberil.

Naeratuse saladused.

Saladus 1. Kui inimesed naeratavad, muutuvad nad ilusaks.

Saladus 2. Teadlased on välja arvutanud, et 80% elus õnnestumisest sõltub oskusest suhelda naeratusega.

Saladus 3. Naeratus ise on suhtlusviis.

Saladus 4. Oluline on osata naeratada, sest... see aitab üksteisesse lahkelt suhtuda, vestluskaaslase poolehoidu saavutada ja sõpru leida.

Saladus 5. Naeratuse abil saad parandada nii enda kui ka ümbritsevate meeleolu. Kui inimene naeratab, eralduvad verre spetsiaalsed ained – hormoonid, mis vastutavad hea tuju eest.

Saladus 6. Öeldakse, et 5 minutit naeru pikendab inimese eluiga 1 aasta võrra. Ja negatiivsed emotsioonid (paha, viha, rahulolematus) põhjustavad haigusi. Blues viib surma.

- Nüüd saate testiküsimustele hõlpsalt vastata.

Test.

a) Kellel on rohkem sõpru: rõõmsameelsel või ükskõiksel inimesel? Tõmba oma vastus alla.

b) Kas naeratuse abil on võimalik oma elu paremaks muuta? Jah. Ei. Tõmba oma vastus alla.

c) Millise inimesega on lihtsam ja meeldivam suhelda: kas naeratava või süngega? Tõmba oma vastus alla.

Naeratuse meeldetuletus.

Harjuta iga päev – naerata peegli ees. Püsi selles olekus üks minut.

Proovige oma tuppa riputada naerva inimese pilt või foto.

Vaadake sagedamini maastike ja loomadega maale.

Kodus, koolis, tänaval naerata sagedamini oma vanematele, õpetajatele ja sõpradele.

Naerata, kui ütled tere.

Pea meeles – naeratades parandame oma tervist ja elu meie ümber.

Elu ilma naerata on viga, elagu naer ja naeratus!

Hämmastav! Nüüd, poisid, võtke kollased medalid ja joonistage maailma kõige lahkem ja rõõmsam naeratus.

(Poisid joonistavad emotikone, kõlab meloodia “Naeratus”, lapsed laulavad kaasa)

Poisid, pöörduge nüüd üksteise poole, vaadake üksteisele otsa, naeratage.

Tee teel uks naeratades lahti,

Naeratust ei saa lukus hoida.

Naeratus on lill, mis õitseb huultel.

Naeratus peletab eemale nii viha kui hirmu

Naeratus nagu vihm, rõõmsameelne nagu pall,

Kui te ei jõua talle järele, läheme galoppi,

Naeratus on nagu unistus ja see on nagu unistus.

Hommikune naeratus on lapselikult puhas.

Saate kinkida oma naeratuse või emotikoni kellele iganes soovite.

6. Järeldus. Kokkuvõtteid tehes. Peegeldus.

Poisid, jätkake nüüd lauseid:

Sain teada, et…

Tundsin end nagu klassis...

Ja meie klassitunni lõpus tahaksin teile lugeda lühikese lahkumisluuletuse:

Ära jää ükskõikselt kõrvale

Kui keegi on hädas.

Vaja kiirustada appi

Igal hetkel, alati!

Ja kui see kedagi aitab

Teie lahkus, teie naeratus,

Kas olete sellel päeval õnnelik

Ta ei elanud asjata,

Et sa pole aastaid asjata elanud!

Täname teid teie töö ja tähelepanu eest!

16. mai 2008

Täna oli 2. klassis klassitund teemal “Milleks on naeratus?” Poisid rääkisid, kuidas naeratuse abil saab tuju parandada ja sõpru leida. Saavutage elus edu, õppige teisi mõjutama. Nad kuulasid ja mõtlesid välja naeratuse muinasjutu jätku, andsid naeratuse definitsiooni ja tõid näiteid naeratuse kasulikust mõjust inimeste meeleolule ja sooritusvõimele. Õppisime peegli abil õigesti naeratama, mängisime sketse kolmest sõbrannast: Crybabyst, Angryst ja Friskyst ning viisime läbi koolitusi suhtlemisoskuste ja käitumise omandamiseks erinevates elusituatsioonides. Viisime läbi kaunima naeratuse joonistusvõistluse, laulsime laule ja lugesime luuletusi. Kokkuvõtteks jagasid poisid joonistatud naeratuse näol embleeme