Kuidas vene keeles reklaami õigesti kirjutada. Kuidas reklaami (näidist) õigesti kirjutada. Kuidas oma reklaami kirjutada, et see töötaks

Teema: Kuulutuse kirjutamine.

Eesmärgid: tutvustada õpilastele teadaande iseärasusi; õpetada lapsi kuulutusi kirjutama; korrake õpitud õigekirja.

Tundide ajal

Mina. Aja korraldamine

II. Teadmiste uuendamine

Õigekiri ja sõnavara

III. Enesemääramine tegevuseks

Kujutage ette, et soovite minna tsirkuseetendusele, kontserdile või raamatukogus huvitavale vestlusele. Kuidas teada saada, millal need toimuvad? (Laste vastused.)

Ja millistes muudes olukordades aitavad reklaamid inimestel suhelda ja teavet saada?

Kas teie arvates kehtivad reklaamide kirjutamise reeglid?

Kas soovite teada täpselt vastust sellele küsimusele?

Meie tänase tunni ülesanded aitavad teil vastuseid leida.

Meie tunni teema on "Reklaamide kirjutamine".

IV. Töö tunni teemal

1. Töö õpiku kallal

Kontroll. 212 (alates. 139)

- Loe teadet. Kellele see kirjutatud on? (See reklaam on kirjutatud meile, 2. klassi õpilastele.)

- Millest see teadaanne räägib? (Teadaanne nukuteatri korraldamise kohta.)

- Kas teates on ära toodud esinemise täpne aeg ja koht? (Kuupäev, kuu, kellaaeg ja koht on märgitud.)

- Kes reklaami kirjutas? (Kuulutuse kirjutasid kunstnikud

teater.)

- Sõnastage reklaamide kirjutamise põhireeglid

küsimuste vormis.

1. Kellele ... (Märkige, kellele reklaam on mõeldud.)

2. Mida ... (Sisestage teema.)

3. Kui ... (täpsustage täpne kuupäev, kellaaeg, koht.)

4. Kes ... (Märkige, kes reklaami tegi.)

Kokkuvõte: mis on reklaam? (Teadaanne on lühisõnum selle kohta, mis, kus, millal või mis juhtub. Selles sisalduv teave peab olema täielik ja täpne, ilma asjatute üksikasjadeta.)

2. Töö tekstiga

Kuula katkendit Nikolai Nosovi loost "Sõber".

Rong lähenes linnale. Reisijad tegid häält, hakkasid väljapääsu juures oma asju võtma ja tunglema. Haarasime ka kohvri ja seljakoti ning hakkasime platsile roomama. Rong peatus. Tulime autost välja ja läksime koju. Kohver oli vaikne.

Vaata, - ütles Mishka, - kui see pole vajalik, on ta nii vaikne ja kui oli vaja vaikida, siis ta virises terve tee.

Peame nägema - äkki ta lämbus seal? Ma ütlen. Mishka pani kohvri maa peale, avas selle ... ja me olime tummad:

Sõpra polnud kohvris! Selle asemel olid mõned raamatud, märkmikud, rätik, seep, sarvesäärega prillid, kudumisvardad. Järgmisel päeval tuleb Mishka minu juurde ja ütleb:

Teate, nüüd tuleb välja - ma olen varas!

No võtsin kellegi teise kohvri.

Sa oled ekslikult.

Varas võib ka öelda, et ta on eksinud.

Keegi ei ütle sulle, et sa oled varas.

Ta ei räägi, aga ikkagi häbeneb. Võib-olla vajab see inimene seda kohvrit. Ma pean tagasi pöörduma.

Kuidas sa selle inimese leiad? ..

Mis sa arvad, mida loo kangelane teeb? (Laste eeldused).

Ja ma kirjutan märkmeid, et leidsin kohvri, ja postitan selle kogu linna. Omanik näeb sedelit ja tuleb oma kohvri järele.

Lõikasime pabereid ja hakkasime kirjutama: „Leidsime vagunist kohvri. Hankige see Misha Kozlovilt. Liivane tänav, nr 8, sobiv. 3 ".

Kirjutasime neid paarkümmend märkust ja läksime neid mööda linna kleepima. Need olid liimitud igasse nurka, laternapostidele ...

Koju jõudes helises uksekell. Sisse astus võõras tädi. Ta palus kohvri tagasi anda, kuid selgus, et see polnud õige kohver.

Miks see juhtus? (Poisid ei täpsustanud spetsiifikat kohver.)

- Sedapuhku andis tädi poistele seda nõu ... Mida arvate? (Ta soovitas kohvri ära panna ja see, kes temalt küsib, las ta räägib, kuidas see välja näeb ja mis seal on. Muidu on erinevaid inimesi, kes võivad kellegi teise kohvri võtta, öeldes, et nende asi.)

- Kuidas me neid märkmeid veel nimetame? (Reklaamid.)

- Kas olete kunagi selliseid kuulutusi kirjutanud?

V. Kehaline kasvatus

VI. Töö jätkamine tunni teemal

Ja töö on tõesti huvitav. Täna õpime kuulutusi kirjutama. Nimetame uuesti peamised osad

reklaamid.

Reklaami loomiseks järgige neid juhiseid. Valige reklaami teema ja sisu.

(Parima väljakuulutamise jaoks toimub konkurss. Õpilaste tehtud kuulutusi kuulatakse ja hinnatakse, kommenteeritakse

ebatäpsused.)

Kas reklaam aitab mul saada täpset teavet?

(Varuülesanne. Sõnavara dikteerimine koos kommenteerimisega.) Kurb, mets, tuisk, rada, vesi, klass, varrukas, roheline,

kohalik, ohtlik, võsa, asukas, sageli imeline, klaasid, kurk, kapsas,

uisuväljak, uisud, platvorm, reisija.

Vii. Peegeldus

Aidake Vanyal puuduvate tähtedega sõnu õigesti kirjutada. Selgitage õigekirja, rõhutades neid kirjas.

Esimesest m .. tõusis koos .. kokku tõmbunud l..stoch..ki. Kiire m .. viimane päev tungis sisse. E.

(Eesmine kontroll koos kommentaaridega.)

VIII. Tunni kokkuvõte

Kuidas oli tund teile täna kasulik?

Kodutöö

Loominguline ülesanne. Tulge välja reklaamiga, korraldage see paberile värvikalt.

Vene keele tundide projekt.

Klass: 4

Õpetaja: Galkina E.P.

Õppetunni teema: reklaami kirjutamine.

Tunni tüüp: õppetund "uute teadmiste" avastamiseks

Eesmärk: tutvustada kuulutuse kui kõnežanri tunnuseid.

Kognitiivne UUD:

Tehke vahet reklaami osadel (apellatsioon, sisu, allkiri) ja põhjendage

teie arvamus;

Kirjutage reklaam vastavalt nõuetele;

Viige läbi treening vastavalt eesmärgile;

Viia läbi vastastikune kontroll;

Arvestage erinevate arvamustega ja tulge ühistegevuses ühisele otsusele.

Regulatiivne UUD:

Täida eesmärgile vastav haridusülesanne;

Seosta haridustegevus teadaoleva reegliga;

Tehke koolitustegevus vastavalt plaanile.

Kommunikatiivne UUD:

Koostage terminite abil partnerile arusaadav avaldus;

Kooskõlasta seisukohti ja leia ühine lahendus;

Tulemuse esitamiseks kasutage sobivalt kõne vahendeid.

Varustus: arvuti, multimeedia, teatekaardid, õpik.

AC: esitlus.

Tunni sammud

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

1. Aja korraldamine.
Eesmärk:

Motiveerige õppureid õppetegevusega tegelema, luues mugava keskkonna.

Lumi lendab ja sätendab

Päeva kuldses kumas

Nagu kataks rahus

Kõik teed ja majad.

Valab, rullib cnnt - lumepall,

Alustame oma õppetundi.

Kui lumi vaikselt langeb, istume ka maha.

Suhtumine haridustegevustesse

2. Uuendaminepõhiteadmised.
Eesmärk: - Uue materjali tajumiseks vajaliku õppesisu värskendamine.

Uue materjali tajumiseks vajalike vaimsete toimingute aktualiseerimine.

1) - milliseid kõnežanreid teate?

Panin tahvlile üles žanrid, mida uurisin. Kas sa nõustud?

2) Millist žanrit peate silmas tekstiga, mis algab järgmiselt:

Las ma hoian kutsikat ...

Millal pöördutakse selle žanri poole?

Milliseid selle žanri jooni mäletate?

Laste vastused.

Kirjalik - kiri, kirjalik - märkus, päeviku märkused - kanded.

Kiri. (lapsed vastavad õpetaja kõrva)

.3. Probleemi sõnastamine Eesmärk: - Korraldage suhtlemisalast suhtlust, mille käigus selgub vajadus uute teadmiste omandamiseks.

Harjutus 159.

Loeme loo läbi.

Mis on reklaam? Kas saate seda kirjutada?

Mis on teie arvates tunni teema? Millised eesmärgid seame endale tunnis?

Poisid, öelge mulle, kus on need teadmised meile hilisemas elus kasulikud?

Lapsed loevad osade kaupa.

"Sõber" N. Nosov

Kutid kirjutasid kutsika leidmiseks kuulutuse.

Kuulutuse kirjutamine. Õppige kuulutusi kirjutama.

Järsku on vaja kirjutada kuulutus.

4. Uute teadmiste saamine.
Eesmärk:

Uue kontseptsiooni tutvustamiseks korraldage kommunikatiivne suhtlus.

Grupitöö (4 inimest)

Kehaline kasvatus

5. Esmane ankurdamine.
eesmärk :

Omandatud teadmiste kinnistamiseks.

Iseseisev töö

6. Teadmiste lisamine süsteemi ja kordamine.

Paaristöö.

7. Haridustegevuse kajastamine.
Eesmärk:

Hinnake oma tegevuse tulemusi.

8. Kodutööd.

- Kodutöö briifing.

Loeme ülejäänud loo läbi. Harjutus 160.

Mis on märkmete nimed, mille kutid postitasid?

Kas neil on kõik korras?

Täpselt nii, reklaamis tuleb öelda Mis? Kus? Millal see juhtus? Kuhu teatada? Kellega ühendust võtta?

Ja kui poisid oleksid niimoodi kirjutanud, kas reklaami tekst oleks õige?

"Meie koer Dinka sünnitas kutsikad. Otsustasime ühe linna viia. Panime kutsika kohvrisse ja läksime jaama. Seal istuti vagunis 4 rongi kell 16.00. Rongis vahetati kohvreid. Palun tagastage meie kohver jne. "

Proovige ise teadaande mõiste määratlemiseks (õpetus on suletud).

Teadaanne on ...

Laste vastused kuulatakse ära ja arutatakse läbi.

Loeme definitsiooni õpetuses lk. 79.

Liikuge loo "Koer on kadunud" (salm 1 ja koor) heliribale

1) - Mis ripub aia peal?

Mis on lehele kirjutatud?

Kuidas saab seda infolehte veel nimetada?

Millistele kutsika märkidele poiss viitas?

7. slaid.

Kas nende märkide järgi on võimalik kutsikat leida? Miks?

2) Õigekirja ettevalmistamine.

Poisid, meie kõne peab olema pädev. Panin sõnad kirja. Kas sa nõustud?

Nashol, sabak, hõõrutud, umbes ... nähtus, aadress, küla, aadress, kõne, telefon.

1) harjutus 162.

Tehke poistele täielik ja täpne teadaanne. Teave, mida te puudute, tuleb ise välja mõelda.

Kuulatakse 2-3 õpilase vastuseid.

2) Infolehtedel on kaks teadaannet.

Lugege ja leidke vigu, kui neid on.

Aidake mul leida!

30. septembril kadus Sadovaja tänaval poe lähedal koer. Väike, valge, pügatud, lambalamba moodi vill, kõrvad ripuvad. Palve neile, kes meie koera nägid või peale võtsid, helistage telefonil: 2-30-90.

Leitud koer.

Tõug Prantsuse buldog, must, lühikarvaline. Igatseb omaniku järele. Võtke ühendust aadressiga: st. Beregovaya, maja 27.

Kontrollimine. 9., 10. slaid.

Mis on reklaam?

Milliseid reklaame on?

Mis peab kuulutuses olema?

Mis oli tunnis huvitavat?

Mis oli keeruline?

Mida sa mäletad?

Koostage reklaam mis tahes teemal, mis teile kõige rohkem meeldib, ja kirjutage see oma märkmikku.

Neile, keda uuritud teema huvitab, teen ettepaneku sirvida ajalehti, ajakirju, leida nendest erinevaid kuulutusi ja anda neile hinnang kirjaoskuse osas.

Osade kaupa lugemine.

Kuulutused (õpetaja kõrva juurde)

Ei, pole kirjutatud Millal? Kus? Millisest vagunist kohver leidsite?

Ei, sest tarbetuid andmeid on palju.

Lapsed kirjutavad paberile vastused.

laste vastused

lugeda õpikust ette

laste vastused

Kus ja millal koer on kadunud?

Lapsed leiavad vigu, parandavad, selgitavad õigekirja.

Vastastikune kontroll.

Iseseisev töö vihikutes.

Õige

Lisa kuhu? Millal koer leiti?

Klass: 2

Eesmärgid: tutvustada õpilastele mõistet "kuulutus"; näidata, millistest osadest teade peaks koosnema (Mis juhtus (juhtub)? Millal? Kus? Kellelt?); õpetage, kuidas reklaami osi tuvastada.

Tundide ajal

1. Motivatsioon õppetegevuseks

Tere kutid!

Kauaoodatud kõne tehakse
Tund algab.

Ja alustame oma tundi katkendiga koomiksist.

Lastele näidatakse katkendit koomiksist "Tšeburaška", kus krokodill Gena kirjutab ja riputab üles reklaame.

Kas tunnete selle tegelase ära? (Jah, see on krokodill Gena.)

Ja kes teist pööras tähelepanu sellele, mida Gena Crocodile kirjutas? (Reklaamid.)

Kas olete seda tüüpi tekstiga tuttav? (Mitte.)

Mis sa arvad, kui tihti inimene oma elus reklaamidega kohtub? (Jah.)

Nii et me peame teadma, mis on reklaam? (Jah.)

Ja kui me seda ei tea, siis mida me peame tegema? (Avastage uusi teadmisi.)

Kas olete valmis? (Jah.)

Kuidas avastate uusi teadmisi? Millised on 2 sammu, mille läbite? (Mõistke seda, mida ma ei tea. Leidke endale viis.)

Kuidas tõeline õpilane töötab? (Ta teeb seda ise.)

Ma soovin sulle edu. Ma tean, et teil õnnestub.

2. Teadmiste aktualiseerimine ja proovitegevuse raskuste fikseerimine

Kust me tunni alustame? (Kordusega.)

Mida me kordame? (Teadmised, mida tunnis vajame.)

Loe teksti: “Kallid kutid! Soovime teile head uut aastat. Soovime teile õnne, tervist ja õppeedukust. Krokodill Gena ja Tšeburaška. "

Kas olete seda tüüpi tekstiga tuttav? (Palju õnne.)

Mida tead õnnitluste kohta? (See on tekst, milles inimesed tervitavad millegi meeldiva ja rõõmsa puhul. Õnnitlus koosneb neljast osast: pöördumine, õnnitlus, soov, allkiri.)

Kas teie arvates on osade järjestus tervituse kirjutamisel oluline? (Jah.)

Nüüd ülesanne: ühendage õnnitlustekst selle osadega.

Vaatame üle.

Avaneb ülesande täitmise näidis.

Hästi tehtud, olete selle ülesandega hakkama saanud.

Ja nüüd toimub teie jaoks uus kohtuprotsess. Miks peaksite seda tegema? (Et mõista seda, mida me veel ei tea.)

Ülesanne proovitegevuseks: koostage teade kavandatud osadest: uusaastakontsert, 29. detsember, saal, teie õpetaja, kell 17.

Lõpeta. Tõstke käsi, need, kes suutsid kuulutuse kirjutada? Tõstke käsi nende õpilaste eest, kes ebaõnnestusid?

Need õpilased, kellel jäi kuulutus kirjutamata, mis on teie raskused? (Ma ei saa pakutud osadest reklaami koostada.)

Need õpilased, kellel õnnestus nende arvates teade teha, kas oskate oma vastust põhjendada, öelda, millist standardit kasutasite? (Mitte.)

Mis on siis teie raskused? (Ma pole kindel, kas koostasin reklaami pakutud osadest õigesti.)

3. Koha ja raskuse põhjuse kindlakstegemine

Meenutame koos teiega, millist ülesannet teile pakuti? (Pakutud osadest oli vaja koostada reklaam.)

Mis on teie raskuste põhjus? (Ma ei tea, mis on reklaam või millistest osadest see koosneb.)

4. Raskusest väljapääsuks projekti ülesehitamine

Sõnastage tunnis oma tegevuse eesmärk? (Uurige välja, mis on reklaam ja millistest osadest see koosneb.)

Mis te arvate, kuidas meie tunni teemat nimetatakse? (Reklaamid.)

Koostame uute teadmiste avastamise plaani. Mis sa arvad, kust me avastamist alustame? (Peame kõigepealt välja selgitama, mis reklaam on.)

Enne teid on olemas kõik õnnitluste koostamiseks vajalikud standardid. Mida me selles esile tõstsime? (Osad: aadress, õnnitlused, soovid, allkiri.)

Kas teie arvates sisaldab reklaam samu osi? (Mitte.)

Ja viimane asi, mida peame välja selgitama, milles teade võiks olla, selle kirjutamise eesmärk.

5. Valminud projekti elluviimine

Alustame siis. Palun öelge mulle, kui me midagi ei tea, kust seda teavet leida? (Vaadake raamatust, Internetist, telerist, paluge vanematel, õpetajal, jälgige).

Loeme juhendaja definitsiooni. (Reklaam on äritekst, mis võtab kokku, mis, kus, millal või mis juhtub.)

Definitsioonis on märksõnu, mis aitavad teil täita meie plaani 2. punkti, s.t. õppida selle osi. (Mis kuhu ja millal.)

Plaani viimane punkt aitab meil avada väikese luuletuse. Loe seda.

Kontsert ja töö,
Hilinenud lennust
Ostmise, müümise,
Teave vahetamise ja keelustamise kohta
Üldiselt kõigest maailmas!

Võtame kokku, miks inimesed reklaame vajavad? (Sündmusest teatamiseks.)

See on õige ja teised inimesed loevad reklaame, et saada teada sündmuse kohta vajalikku teavet.

Kuid peate meeles pidama: reklaamis sisalduv teave peab olema täielik ja täpne, kuid ilma tarbetute üksikasjadeta. Mõnikord täiendatakse reklaamis olevaid sõnumeid taotluse, ettepanekuga.

Kas olete suutnud avastada uusi teadmisi? (Jah.)

Hästi tehtud!

6. Esmane tugevdamine välises kõnes

Pidage meeles, mis reklaam on ja millistest osadest see koosneb. (Reklaam on tekst, mis ütleb teile, mis, kus, millal või mis juhtub.)

Naaseme proovitöö juurde. Kas keegi mäletab, mida oli vaja teha? (Pakutud osadest on vaja koostada reklaame.)

Võite juba viidet kasutada.

Mida sa siis tegid?

Lapsed lugesid saadud teadaandeid.

Kas teie arvates on osade järjestus oluline nii teadaandes kui ka õnnitluses? (No ei.)

Tegelikult pole järjepidevus nii oluline. Kõige olulisem on kõigi osade kasutamine. Noh, allkiri, st. kõige lõpus on ära toodud reklaami autor.

Koostatud teadaanne avaneb.

Nüüd töötate rühmades. Meenutagem “Grupis töötamise reegleid”. (Rühm peaks vastutama. Kõik peaksid töötama ühise tulemuse nimel. Üks räägib, teised kuulavad. Avaldage oma erimeelsust viisakalt. Kui te ei saa aru, küsige uuesti.)

Ülesanne kõlab järgmiselt: tehke kindlaks, milline osa reklaamist puudub, ja täiendage seda sõnadega, mis on asjakohase tähendusega.

Võite kasutada viidet. Mõelge grupis töötamise reeglitele.

Lapsed töötavad rühmades.

Vaatame üle. Igast rühmast vastutav isik loeb kuulutust, selgitab, milline osa puudub ja täiendab.

Iga rühm loeb ühe teadaande.

Õige. Esimeses kuulutuses puudub kiri "Kellelt?" reklaami autor. Kes saab sellist kuulutust kirjutada? (Õpetaja, lapsevanemad, reisibüroo) Teises reklaamis puudub sündmus „Mis juhtus?“. Mis oleks võinud juhtuda Južnaja tänaval 15. mail? Oletame, et Ivan Ivanovitš kaotas passi.

7. Iseseisev töö enesetestimisega vastavalt standardile

Ja nüüd teevad kumbki teist iseseisvat tööd.

Loe teadaandeid.

2) Ostan kiiresti korteri Moskvas. 554-54-55, Anna.

Kombineerige reklaami tekst selle osadega.

Lapsed täidavad ülesannet.

Vaatame üle. Loeme reklaami teksti ja selgitame, milline osa reklaamist see on. (13. september (millal?) Apteegi lähedal (kus?) Leiti punase kaelusega puudel (Mis juhtus?). 795-13-74. Misha (Kellelt?)

Kiiresti (millal?) Ostan korteri (Mis juhtub?) Moskvas (Kus?) 554-54-55, Anna (Kellelt?).

Tõsta käsi üles, kellel on vigu? Mis need on? Esitage endale küsimärk.

Ära ole ärritunud. Peate harjutama.

Kellel pole vigu? Võite endale turvaliselt panna "+".

8. Inkorporeerimine teadmiste süsteemi

Mis te arvate, kui ma pean sündmusest teadma, siis kust ma saan selle kohta teadaande leida?

Kas mäletate koomiksit, kuhu reklaamid panite, Gena Crocodile'i koomiksisse "Cheburashka"? (Teadetetahvlile, telefonikabiini.)

Reklaamide jaoks on määratud alad. Neid nimetatakse „teadetetahvliks” või „teabeks”.

Kas on võimalik reklaame üles panna kuhu iganes soovite? (Mitte.)

Miks? (See on kole.)

Õigesti. Armastagem ja kaitskem oma kodumaad!

9. Haridustegevuse kajastamine

Pidage meeles oma tegevuse eesmärki tunnis. (Tuli välja selgitada, mis reklaam on ja millistest osadest see koosneb.)

Kas olete oma eesmärgi saavutanud? (Jah.)

Tõesta seda. (Saime teada, et reklaam on äritekst. Sellel on osad: mis juhtus (juhtub)? Kus? Millal? Kellelt?

Ma tean skaalal: kui hästi, ma tean, mis on reklaam ja osade nimed.

Kui te ei suutnud uusi teadmisi avastada, ei saanud aru, millistest osadest reklaam koosneb, ei tulnud iseseisva tööga toime - panite väikese inimese esimesele sammule.

Kui teil õnnestus avastada uusi teadmisi, kuid olete endiselt kuulutuse osades segaduses, siis tegite iseseisvas töös vigu - panite väikese inimese teisele astmele.

Kui teil õnnestus avastada uusi teadmisi, siis teate kuulutuse osi, kuid tegite iseseisvas töös ühe vea - panite väikemees „Edu redeli” kolmandale astmele.

Kui teil õnnestus ise uusi teadmisi avastada, võite sellest oma vanematele rääkida, kui iseseisvas töös ei olnud vigu, panite väikese mehe neljandale astmele.

Kes siis pani väikemees esimesele astmele? Miks?

Teise sammu juurde? Seletama.

Kolmanda astmeni? Miks?

Neljanda sammu juurde? Põhjendage oma valikut.

Sa tegid täna head tööd. Kodutöö Võrdlusuuringu abil saate luua tsirkuseetenduse reklaami.

Aitäh tunni eest!