V. Bianchi "Muusik" ettekanne lugemistunniks (2. klass) teemal. Ettekanne teemal "V. Bianchi "Muusik"" Suur edu saab alguse vähesest õnnest

Esitluste eelvaate kasutamiseks looge Google'i konto (konto) ja logige sisse: https://accounts.google.com


Slaidide pealdised:

slaid 1
Kirjanduslik lugemistund 2. klassis V. V. Bianchi teose "Muusik" ainetel

slaid 2
Õpetaja poolt ette valmistatud Põhikool MBOU "Zubovo-Polyanskaya Gümnaasium" Chekmareva A. Yu. 2012

slaid 3
Arva ära mõistatus

slaid 4
Suvel kõnnib ta ilma teeta mändide ja kaskede lähedal ja talvel magab koopas, varjab oma nina pakase eest

slaid 5
Karu

slaid 6
Kõne soojendus

Slaid 7
Kanna ja lenda. Karu eksles mööda metsaserva. Karu kohtus kärbsega. Kärbes karjus ähvardavalt: - Mine minema, enne kui on hilja!- Siis lõhkes äike nagu kahur. Karu jooksis äärest minema.

Slaid 8
Zahhoder Krylov Puškin Nosov Tšukovski Tokmakova

Slaid 9
Boriss ZakhoderIvan Krylov Aleksander Puškin Nikolai NosovKorney TšukovskiIrina Tokmakova

Slaid 10
14 21 9 29 12 1 15 20 MUS Y K ANT

slaid 11
Teema: Vitali Valentinovitš Bianchi "Muusik"

slaid 12
Tunni eesmärk: jätkata tutvumist V. V. Bianchi loominguga; tutvuda tema teosega "Muusik"; õppida loetut õigesti, ilmekalt lugema ja analüüsima.

slaid 13
Vitali Valentinovitš Bianchi (1894–1959)

Slaid 14
Vitali Bianchi sündis 1894. aastal Peterburis. Tema perekonnanimi pärineb Itaalia esivanematelt. Tema isa oli ornitoloog. Bianchi peres oli kolm poissi. Nad pidasid oma korteris väikest loomaaeda. Suvel lahkus perekond Bianchi Lebyazhye külla. Siin läks Vitya esimest korda tõelisele metsarännakule. Ta oli viieaastane. Ta sai oma esimese relva 13-aastaselt. Talle meeldis väga luule ja jalgpall. Bianchi reisis palju. Eriti jäi meelde matkamine Altais. Petrogradis kohtus ta ühes kirjandusringis Tšukovski ja Maršakiga. Bianchi esimene lugu avaldati ajakirjas Sparrow. Ja kuulsaim raamat oli raamat "Metsaleht".

slaid 15
sõnavaratöö

slaid 16
M. D. E. A. N. K 9 \ . A V A L I N K A A K S U P O

Slaid 17
sõnavaratöö

Slaid 18
MEDVEŽATNIK karukütt ZAVLINKA madal muldvall mööda onni välisseinu SERV metsaserv

Slaid 19
Test

Slaid 20
Mida vanamees tegi, kui kolhoosnikuga kohtus? a) käis kalal b) mängis viiulit; c) mängis akordioni; 2. Mida ütles kolhoosnik vanainimesele? a) et ta nägi metsas karu; b) et ta kogus palju seeni; c) et metsas on palju marju;

slaid 21
3. Mida vanamees tegi? a) jäi künkale istuma; b) läks naabriga rääkima; c) läks metsa; 4. Mis häält vanamees kuulis? a) ilus peen heli; b) kuidas puid lõigatakse; c) läbistav sääse kriiks;

slaid 22
5. Keda ta metsas nägi? a) jänes; b) rebane; c) karu; 6. Kuidas vanamehel läks? A) ………………..; b) ……………….. .

slaid 23
Tunni kokkuvõte

slaid 24
Tänases tunnis õppisin ... Selles tunnis kiidan ennast selle eest, et ... Pärast seda õppetundi tahtsin ...

Slaid 25
Hästi tehtud!

slaid 26
Aitäh õppetunni eest…


Fokina Lidia Petrovna, algkooliõpetaja, MKOU "Keskkooli tn. Evsnino, Iskitimsky piirkond Novosibirski piirkond

(Õpetused suletud)

SLAID 2

  • Lugege sõna.
  • Nimetage seotud sõnu.
  • Mida tähendab sõna "muusik"(Laste ütlused)

Muusik - kunstnik, kes mängib muusikainstrumentüldiselt inimene, kes teeb muusikat.

SLAID 3

  • Mõelge illustratsioonile. Keda sa nägid?
  • Mida teate karude elust?(Laste ütlused)
  • Laudadel on infolehed karu kohta. Lugege see läbi ja täitke tabel.

Kes meist ei teaks karu? Suur, kohmakas, kohmakas. See on meie arvamus selle metsalise kohta. Aga tegelikult karu selline ei ole. Ta on väga liikuv ja väle. Karu on hirmuäratav metsaelanik, kes ei vea kedagi alt, kui tal tuju pole.

Kuulub karude perekonda. Karu on röövellik imetaja, ujub hästi ja ronib puude otsas. Üks tabamus - ja karu suudab hävitada teise looma. Karu jalad on paksud, pea massiivne väikeste kõrvade ja silmadega, karva värvus on muutlik. Kuigi karu on tüüpiline kiskja, sööb ta meelsasti ka taimseid magustoite: marju, puuvilju, teravilja, muru, taimejuuri.

IN talvine periood karu ei riku metsavaikust, ta magab rahulikult kevadeni. Kui karu ei ole sügisel piisavalt nuumatud, ärkab ta talvel üles ja rändab toitu otsima - temast saab ühendusvarras.

Talve lõpus ilmuvad karupoobidesse pojad. Väikest lampjalgsuse esindajat sünnib kaks-kolm või isegi viis. Nende keskmine kaal on umbes viissada grammi. Karupojad on suured magusa mee, mustikate, vaarikate armastajad.

"Karu-karu, õpeta mulle möirgama," ütlevad lapsed. Ja karud oskavad õpetada. Mõnikord möirgavad nad nii palju, et hanenahk hakkab jooksma. Aga tavaliselt karu vaikib.

  • Avage oma õpikud ja lugege selle loo pealkirja, mida me täna loeme.
  • Kellest see lugu teie arvates räägib?(Laste ütlused)
  • Kes on selle teose autor?

SLAID 4

  • Kas sa tead sellest autorist midagi?(Laste ütlused)
  • Kas soovite teada, millest V. V. Bianchi meile oma töös rääkis?

Teksti lugemine semantiliste peatustega, prognoosimine lk. 142-145. Iga kord, kui õpetaja esitab küsimuse ja pärast iga osa lugemist selgub, kelle ennustused (vastused) kattusid autori omadega.

  • Milliseid oletusi tegime enne lugemist?
  • Kas meie eeldused olid õiged?

sõnavaratöö

SLAID 5

Zavalinka - muldvall mööda onni välisseinu.

SLAID 6

serv - raiesmik metsas.

SLAID 7

Karupoeg - mees, kes jahib karusid.

SLAID 8

  • Kas mäletate lugu hästi? Nüüd kontrollime seda testiga.

Lapsed panevad vihikusse numbrid 1 kuni 6, kui nad väitega nõustuvad, siis pange “+”, kui ei, siis “-”.

  1. Vana karupoeg mängis balalaikat?(viiulil)
  2. Tuttav kolhoosnik nägi metsas hunti?(karu)
  3. Vanamees istus kännule puhkama?
  4. Kas heli, mida vanamees kuulis metsaservast?
  5. Kas karu istus puu otsas?(puu all)
  6. Vana mees tappis karu?

Lapsed vahetavad vihikuid või viiakse läbi enesekontroll.

Kontrollige: - - + + - -

Valikuline lugemine

  • Leidke loost ja tõestage, et vanamees armastas muusikat.
  • Kuidas vanamees metsast kostvaid helisid kuulis?
  • Kuidas karu hakkepuidul mängis?
  • Kuidas hindas vanahärra muusiku mängu?

Peegeldus

SLAID 9

  • Tänases õppetükis õppisin...
  • Seda lugu lugedes mõtlesin...
  • Pärast tunde tahtsin...

Kodutöö: lk. 142 - 145, küsimus 6

Fokina Lidia Petrovna, algkooliõpetaja, MKOU "Keskkooli tn. Evsnino, Iskitimsky piirkond, Novosibirski piirkond

(Õpetused suletud)

SLAID 2

    Lugege sõna.

    Nimetage seotud sõnu.

    Mida tähendab sõna "muusik"(Laste ütlused)

Muusik - kunstnik, kes mängib muusikainstrumenti, üldiselt muusikaga seotud isik.

SLAID 3

    Mõelge illustratsioonile. Keda sa nägid?

    Mida teate karude elust?(Laste ütlused)

    Laudadel on infolehed karu kohta. Lugege see läbi ja täitke tabel.

Kes meist ei teaks karu? Suur, kohmakas, kohmakas. See on meie arvamus selle metsalise kohta. Aga tegelikult karu selline ei ole. Ta on väga liikuv ja väle. Karu on hirmuäratav metsaelanik, kes ei vea kedagi alt, kui tal tuju pole.

Kuulub karude perekonda. Karu on röövellik imetaja, ujub hästi ja ronib puude otsas. Üks tabamus - ja karu suudab hävitada teise looma. Karu jalad on paksud, pea massiivne väikeste kõrvade ja silmadega, karva värvus on muutlik. Kuigi karu on tüüpiline kiskja, sööb ta meelsasti ka taimseid magustoite: marju, puuvilju, teravilja, muru, taimejuuri.

Talvel karu metsavaikust ei sega, ta magab rahulikult kevadeni. Kui karu ei ole sügisel piisavalt nuumatud, ärkab ta talvel üles ja rändab toitu otsima - temast saab ühendusvarras.

Talve lõpus ilmuvad karupoobidesse pojad. Väikest lampjalgsuse esindajat sünnib kaks-kolm või isegi viis. Nende keskmine kaal on umbes viissada grammi. Karupojad on suured magusa mee, mustikate, vaarikate armastajad.

"Karu-karu, õpeta mulle möirgama," ütlevad lapsed. Ja karud oskavad õpetada. Mõnikord möirgavad nad nii palju, et hanenahk hakkab jooksma. Aga tavaliselt karu vaikib.

WHO?

Kuidas see välja näeb?

käitumine looduses

Toitumine

    Avage oma õpikud ja lugege selle loo pealkirja, mida me täna loeme.

    Kellest see lugu teie arvates räägib?(Laste ütlused)

SLAID 4

    Kas sa tead sellest autorist midagi?(Laste ütlused)

    Kas soovite teada, millest V. V. Bianchi meile oma töös rääkis?

Teksti lugemine semantiliste peatustega, prognoosimine lk. 142-145. Iga kord, kui õpetaja esitab küsimuse ja pärast iga osa lugemist selgub, kelle ennustused (vastused) kattusid autori omadega.

    Milliseid oletusi tegime enne lugemist?

    Kas meie eeldused olid õiged?

sõnavaratöö

SLAID 5

Zavalinka - muldvall mööda onni välisseinu.

SLAID 6

serv - raiesmik metsas.

SLAID 7

Karupoeg - mees, kes jahib karusid.

SLAID 8

    Kas mäletate lugu hästi? Nüüd kontrollime seda testiga.

Lapsed panevad vihikusse numbrid 1 kuni 6, kui nad väitega nõustuvad, siis pange “+”, kui ei, siis “-”.

    Vana karupoeg mängis balalaikat?(viiulil)

    Tuttav kolhoosnik nägi metsas hunti?(karu)

    Vanamees istus kännule puhkama?

    Kas heli, mida vanamees kuulis metsaservast?

    Kas karu istus puu otsas?(puu all)

    Vana mees tappis karu?

Lapsed vahetavad vihikuid või viiakse läbi enesekontroll.

Kontrollige: - - + + - -

Valikuline lugemine

    Leidke loost ja tõestage, et vanamees armastas muusikat.

    Kuidas vanamees metsast kostvaid helisid kuulis?

    Kuidas karu hakkepuidul mängis?

    Kuidas hindas vanahärra muusiku mängu?

Teema kirjandusliku lugemistunni kokkuvõte ja esitlus:

V. Bianki. "Muusik" 2. klassis

Õppeasutuse nimi: MOU 7. keskkool koos. Stavropoli territooriumi Shpakovski rajooni pelagiaad

Materjali lisamise kuupäev:

Materjali kirjeldus.

EMC "Venemaa kool"

Õpik: L.F. Klimanov. "Emakeel" 2 tunniga. M., "Valgustus", 2009

Teema. V. Bianki. "Muusik".

Eesmärgid: tutvustada V.V. Bianchi ja tema lugu "Muusik"; arendada kõnet, mõtlemist, huvi looduse uurimise vastu; kasvatada armastust ja austust loomade vastu.

Ülesanded: jätkata teksti ümberjutustamise õppimist võtmesõnade abil; parandada töö planeerimise, paaristöötamise oskust; harjutada ladusat lugemist.

Töömeetodid: selgitav - näitlik, sõnaline, praktiline, visuaalne, osaliselt - otsing.

Tunni tüüp: kombineeritud.

Varustus: arvuti, projektor, ekraan, Vitaly Bianchi raamatud näituse jaoks, didaktiline jaotus paaristöö jaoks.

Tundide ajal:

    Aja organiseerimine.

Kauaoodatud kõne tehakse,

Õppetund algab.

Tulevikus läheb ta poiste juurde.

Püüdke kõike mõista

Andke täielikud vastused

Et saaksite vastu võtta

Ainult hinnang "5"!

    Kõne treening.

Ta magas terve talve kasukas,

Ta imes oma pruuni käppa.

Ja ärgates hakkas ta möirgama,

See on metsaline - mets ... karu.

    Läbivaatus kodutöö. Libisema2 .

Ümberjutustamine B. Žitkovi muinasjutu "Vapper pardipoeg" kava järgi.

    Omanik toidab pardipoegi.

    Dragonflid kardavad.

    Võib ollaollapardipojad haiged?

    Aljoša lubab aidata.

    Pardipoeg pidas oma sõna.

    Dragonfly ei tulnud tagasi.

    Tunni teema. Libisema3 .

Täna tutvume kirjanik Vitali Valentinovitš Bianchi ja tema looga "Muusik".

    Sissejuhatus uude töösse.

A)õpetaja ja õpilase vestlus autorist.

Poisid, kas te teate kirjaniku nime? Kui paljud teist on tema raamatuid lugenud? Nimeta mida?

Paljud tema teoste pealkirjad sisaldavad uudishimulikku küsimust. Näiteks "Kelle nina on parem?", "Kes mida laulab?", "Kus jõevähk talveunes?", "Kelle jalad need on?".

Õpetaja näitab lastele nimelisi raamatuid.

Ta on meie riigi üks armastatumaid lastekirjanikke. Ta sündis Peterburis 12. veebruaril 1894 (116 aastat tagasi!) bioloogi peres. Kirjanik on lõpetanud Peterburi ülikooli, kus uuris suure huviga taimede ja loomade eluolu. Vitali Valentinovitš elas meie riigi erinevates piirkondades ja reisis palju, oma reisimuljeid kehastas ta lastetöödes.

Libisema 4 .

Ta alustas lastele kirjutamist 28-aastaselt. 30 aasta jooksul on ta kirjutanud enam kui 120 lastele mõeldud raamatut, mis sisaldavad üle 200 jutu, muinasjutu, romaani.

Vitali Bianchi ei lakka oma teostes hämmastamast teda ümbritseva maailma, selle ilu ja mitmekesisuse üle, ta kirjutab loomadest ja lindudest suure armastusega. Seda armastust näeme juba teoste pealkirjades. Näiteks "Snegirushka - cutie", "Feather" ja teised.

b)õpetaja lugemine (Teen peale iga osa semantilisi pause, lapsed vastavad küsimustele).

Libisema5 .

d) sõnavaratöö (teostatakse lugemise ajal)

Karupoeg - karupütt;

Zavalinka - madal muldvall onni lähedal;

Kolhoosnik - põllumajandusega tegelev isik;

Viil on õhuke puutükk, mis on ära lõigatud.

c) loo esmase taju kontrollimine küsimustes. Libisema 6 .

    Mida mängis vana lollakas?

    Mida talumees talle ütles?

    Miks karupoeg metsa läks?

    Mida ta kuulis, kui ta metsas puhkas?

    Millist pilti nägi vanamees metsas?

    Miks ta karu ei tapnud?

6. Jutu lugemine õpilaste poolt (endale).

Poisid, lugege lugu ise ja leidke loo õpikust illustratsiooni kirjeldus.

7. Jutuplaani koostamine. Libisema7 .

Lapsed, paneme paika loo "Muusik" kava. Valige slaidil iga loo osa jaoks sobiv pealkiri.

Slaid 8. Loo "Muusik" kava.

1 osa. Vana lollakas armastas muusikat.

2 osa. Vanamees läks karu jahtima.

3 osa. Karu on muusik.

4 osa. Jahimees halastas karule.

8. Füüsiline minut.

Karu kõnnib, mürab põõsastes,

Alla kuristikku

Kahel käel, kahel jalal,

Meie saame ka seda teha.

Metsas puhub karjane sarve,

Rusak on hirmul

Nüüd ta hüppab

Meie saame ka seda teha.

9. Jutu osade kaupa ettelugemine õpilaste poolt ja ümberjutustamine võtmesõnade abil.

1. osa: karupoeg, küngas, viiul, halb, kolhoosnik, püss, mets, karu.

2. osa: mets, ei leidnud, puhka, vaikne, vaikne, string, “Zenn!”, Üllatunud, läks, äär.

3. osa: hiilis üles, puu, kild, käpp, värises, tõmbas, kuulab.

4. osa: õhtul möödas, jälle üks keel, ei tapnud, muusik, jutustas.

Slaidid9 – 1 2 .

10. Lisaülesanne loole "Muusik". slaid 13 .

a) töötage paaris

Teie ees on töölehed. Peate sisse astuma lühike ümberjutustus lugu "Muusik" sisestage sobivad eessõnad.

Vana lollakas tahtis õppida viiulit mängima. Üks tuttav kolhoosnik soovitas tal parem minna ... jahtima ... metsa karu.

Vanamees pani viiuli käest, võttis relva ja läks ... metsa. Ta kõndis kaua ... metsas, väsis ja istus puhkama ... känd. Järsku kuuleb – ... metsasügavusest kostab kaunis heli. Vanamees läks sinna ja näeb: ... äikesetormi murdunud puu servas istub karu. Ta puudutab oma käpaga murdunud puu pikki laaste. Kilp väriseb ja ... õhus on kuulda heli. Karu kuulab ja vanamees kuulab ka, kuidas kiip laulab, nagu nöör. Vanamees kuulas, kuulas ja läks ... koju metsa. Kas on võimalik ... tulistada sellist muusikut!

b) ülesande täitmise kontrollimine. Slaidid 14-15.

11. Õpilaste poolt eelnevalt koostatud teated karude kohta. slaid 16.

Poisid, ma palusin teil Internetist, lasteajakirjadest või raamatutest korjata luuletusi, jutte, mõistatusi karude kohta.

Õpilaste vastuse näidis.

Meie riigi põhjaosas, lume, külma ja jää piirkonnas, elavad jääkarud.

Pruunkarud elavad metsavööndis, mägedes. Pruunkaru on üks suurimaid kiskjate esindajaid. Karu kaal ulatub 300 kg-ni, keha pikkus on üle 2 meetri. Karud on Stavropoli territooriumil haruldased, nad on kaitstud ja kantud punasesse raamatusse.

Kõige kaugemad mägised paigad, kinnikasvanud kivised kuristikud, jõekaldad on karude lemmikelupaigad. Ta kõnnib aeglaselt läbi metsa, ainult vahel peatub ja hakkab nuuskima, kuulama. Kuid jahi või ohu hetkel muutub karu ümber. Kogu tema tohutu keha pingestub, metsaline muutub oma liigutustes väledaks ja kiireks. Vaatamata sellele, et karu on kiskja, on ta sisuliselt kõigesööja. See võib maitsta puuviljade, marjade, sarapuupähklite, kastanite, sipelgate, metsmesilaste mee ja kaladega. Pikad ja väga kõvad küünised võimaldavad tal suurepäraselt puude otsas ronida.

12. V. Bianchi raamatute näitus.

Meie kooli raamatukogus ja klassiraamatukogus on palju V. Bianchi raamatuid. Soovitan teil neid lugeda. Bianchi üks kuulsamaid kirjutisi on The Forest Gazette, kus ta kirjutab põnevalt elust metsas.

13. Peegeldus.

Mida uut ja huvitavat sa täna õppisid?

14. Kodutöö: kava ja tugisõnade järgi loo "Muusik" lugemine ja ümberjutustamine.

Allikad:

1. Klimanova L.F. Õpik 2. klassile "Emakeel". 1. osa. M., "Valgustus", 2008

2. Klimanova L.F. Tööriistakomplektõpikule "Emakeel". 2. klass M., "Valgustus", 2005

    Kutyavina S.V. Kirjandusliku lugemise tunniarendused õpikule L.F. Klimanova. 2. klass M., "VAKO", 20104.

    Ožegov S.I., Shvedova N.Yu. Vene keele seletav sõnaraamat. M., Azbukovnik, 1999

5. www. kirovi piirkond. et/ cgi- prügikast/ uudised/ indeks. cgi? id=5473

6. www. loom- foorum. et/ vaata teemat. php? lk=2320

7. www. beebi- kool. inimesed. et/ meedia/ raamat/ img/ foto/ indeks. html.