Abstraktne kodulindude loodusloo keskmine rühm. Lühikokkuvõte integreeritud õppetunnist „kodulinnud ja nende poegad. Ava väljumine tegevusest

Eesmärgid:
Hariv:
Laste teadmiste kinnistamine kodulindudele iseloomulike tunnuste kohta. Laste ideede laiendamine kodulindude, nende välimuse, elustiili kohta.
Teema sõnastiku laiendamine, täpsustamine ja aktiveerimine. Kõne grammatilise struktuuri, sõnade silpide struktuuri, sidusa kõne parandamine.
Arendamine:
Kõnetegevuse arendamine, dialoogiline kõne, kõnekuulmine, visuaalne taju ja tähelepanu, artikuleerimis- ja peenmotoorika, loov kujutlusvõime.
Hariv:
Koostööoskuste, heatahtlikkuse kujundamine.
Materjalid:
Multimeediatehnoloogiad: ekraan, projektor, arvuti; lindude õue videosalvestus, naljakas muusika, magnetofon, kodulindude ainepildid, filmi "Lindude hääled" helisalvestus.
Tunni käik.
1. Tervitused.
- Külalised tulid täna meie juurde. Nad tahavad näha, kuidas sa kasvasid, said küpseks, mida õppisid. Kuid kõigepealt peate külalisi tervitama. (Lapsed tervitavad külalisi ühehäälselt)
Tere, kuldne päike!
Tere, taevas on sinine!
Tere, tasuta tuuleke!
Tere, väike tammepuu!
Me elame samal maal
Ma tervitan teid kõiki!
- Tere, kallid lapsed, olete maailma parimad. Need on head, mida ma reisile kutsun. Tahtma? (Jah). Mõelge ja öelge mulle, mida saate reisida? (Kuulame laste vastuseid).
-Tänapäeval kutsun teid rattaga kodulindude õue minema. (Lapsed istuvad tugitoolil, hoides tooli seljatoest kinni, ja jäljendavad jalgrattaga sõitmist. Nad näevad välja vasakule, paremale. Rõõmus muusika lülitub sisse.)
2. Kõne laadimine.
- Nii jõudsime kodulindude hoovi. (Õpetaja lülitab lindile lindude helid sisse.) Keda sa kuulsid? (Lapsed vastavad.) Soovitan teil mängida.
Ra-ra-ra - mäng algab.
Le-le-le - meie külas on palju linde.
Al-al-al - meie kana on väga väike.
Ol-ol-ol - kalkun istus põrandal.
Lu-lu-lu - gosling varjas end nurgas.
Re-re-re - palju parte õues.
Liu-lu-li - ma armastan kodulinde.
3. Foneemilise kuulmise areng.
Meie juurde tuli kuri võlur,
Ta on kohutav ja suur.
Ta vehkis kätega
Linnud nõidusid kõik ära.
Aga sõbrad tulid - lapsed
Kelmikad vallatused
Nad hakkasid mõtlema ja arvama
Kuidas sõpru pettuda!
- Nüüd nimetan sõnad ja te plaksutate käsi, kui kuulete linnu õiget nime.
Kukk, kukk, kukk, kukk.
Tütar, hani, hani, hani.
Intuk, induktsioon, intuk, kalkun.
Õng, part, part.
4. Linnu kehaosade nimetuse kinnitamine.
- Poisid, kuidas ühe sõnaga kukke, kalkunit, parti, hane nimetada? Miks neid nii kutsutakse? Kuidas saavad kodulinnud inimestele kasu?

- Ma teen sinust kuked. Kas on pea? ... on. torso? …seal on. Käte asemel? ..tiivad jalgade asemel? ... käpad. Naelte asemel? ... küünised. Suu asemel? ... nokk. kasvab taga - ... saba, peas - kamm, noka all ... habe.

5. Kõne koordineerimise arendamine liikumisega.

Seisame "kuked" ringis ja ütleme sõnad:

Oh sa, Petya - kukk,

Kammkarpi peal

Ja noka all on habe,

Väga uhke kõnnak.

Varajane - varahommikul

Ta hüüab: "Ku-ka-re-ku!".

(Lapsed kordavad sõnu ja vastavaid liigutusi).

6. Mõistete "vaikselt - valjult" konsolideerimine. Õpi hääldama onomatopöad vastavalt täiskasvanu žestile.

Nüüd mängime mängu "Kes kuidas karjub?" Ma nimetan ja näitan kodulinde ning te ütlete mulle, kes häält annab. Selleks jaguneme kaheks meeskonnaks: tüdrukutest saavad emad ja poistest tibud. Emad helistavad oma lastele kõvasti, kuid lapsed ei oska valjult karjuda, nad vastavad vaikselt. (Õpetaja viipab poistele või tüdrukutele).

Meie pardid hommikul - vutt-vutt-vutt. Ja pardipojad vastavad vaikselt: vutt-vutt-vutt.

Meie haned tiigi ääres - ha-ha-ha. Ja hanepojad korduvad vaikselt.

Meie kanad aknast läbi - natuke. Ja kanad korduvad vaikselt.

Türgi keset hoovi - bl-bl-bl. Ja kalkunit korratakse vaikselt.

Ja kuidas Petya - Cockerel meile laulab (kõik koos) KU-KA-RE-KU !!

7. Peenmotoorika arendamine. Kõne liikumisega.

Ma muutsin su kukeriteks, aga nüüd: keeruta kaks korda ja muutu haneks.

Meil on kohmakas hani (vaheldumisi puudutage teisi pöidlaga)

Ma kardan teda väga (käed rusikas ja suruvad keha)

Painutab kaela ja plaksutab (parem käsi üles, sõrmed näpistuses

Ta tahab mind näpistada (rütmilised "näpistused").

8. Kehaline kasvatus.

Te olete väsinud, laske meil puhata.

Pardid tulid heinamaale välja, vutt-vutt-vutt! (kõndides)

Mööda lendas rõõmsameelne mardikas, noh! (lehvitame kätega - tiivad)

Haned kaarduvad kaela, ha-ha-ha! (kaela ümmargune pöörlemine)

Suled on nokaga laiali! (keha pöörded vasakule - paremale)

Tuul kõigutas oksi (nagu, käed üles)

Pall urises ka, rrr! (käed rihmal, ettepoole painutades, vaata meie ette)

Pilliroog sosistas vees, shhh! (käed üles, sirutatud).

Ja jälle oli vaikne, shhhh! (istus maha).

9. Parandage kõnes linnupere nimed. Töötage sõna heli - silbilise ülesehituse kallal. Arendage võimet sõna rütmi õigesti puudutada ja nimetada silpide arvu.

Võtke koht laudade taga ja haarake kõik linnuliha pildid. (Üks kaart lapse kohta. Õpetaja esitab igale lapsele erinevad küsimused: nimetage lind, jagage sõna klappidega osadeks, mis on perekonna nimi, nimetage seda hellitavalt, kes on poeg, mida nad saavad teha?)

10. Tunni lõpu korraldamine.

Poisid, vaatame veelkord linnuliha.

Vaatame videoklippi "Linnuhoov".

Keda sa väikesest videost nägid? Kus me oleme teiega olnud? Kellest ja millest sa rääkisid? Mis sulle meeldis? Mis tundus keeruline?

Olete täna väga pingutanud, kiitkem ennast selle eest. Psühho-võimlemine ja sisekaemus.

VALLA EELARVE HARIDUS
TÄIENDAVA HARIDUSMAJA ASUTAMINE
LASTE LOOVUS.
Täiendkoolituse õpetaja:
Shapkina S. Yu

Ülesanded: tutvuda lindude tunnustega (sulg
kate, nokk, tiivad, hääled), laiendage teadmisi
kodulindude jaoks, et tugevdada vormimisvõimet
deminutiivsed nimisõnad
väärtus. Arendada kuulmis- ja visuaalset
tähelepanu, mõtlemine, peen- ja üldmotoorika.
Soodustage armastust looduse vastu, hoolivat suhtumist
kodulindudele.
Varustus: lõõgastava muusika helisalvestus,
kodulinde kujutavad illustratsioonid,
lõigatud pilt kodulindude õue, pildid
erinevuste leidmine, tangud, rebasemüts, mänguasi
kukk, rätik, põll.
Tunni käik:
Õpetaja näitab lastele lindude pilte.
Tutvustab lindude eripära. Lapsed hommikul i
leidsin oma töölaualt ümbriku ja sellest
lõigatud pilt ja märkus. Kui pilt
koguda, siis kaovad lindudele. Let 's kutid
proovime.
Lapsed koguvad pilti, õpetaja paneb pearäti ja
põll.
Tere, kas sa tead, kes ma olen? Olen kana, täna mina
ma ütlen teile, kes meie linnumajas elab. Esiteks
arvake mõistatust ja avage siis pilt.
Arva mõistatused:
- Tsitaadid, häirivad
Lapsi kutsutakse
Kogub kõiki tiibade alla. (kana)
- Valged suled
Punane kammkarp
Kes see pulgal on? (kukk)

Ta rändab tähtsalt heinamaal
Tuleb veest välja kuivana
Seljas punased kingad
Annab pehmed sulevoodid. (hani)
- Mööda jõge, mööda vett
Ujub paatide rida
Laev läheb ette
Ta juhib neid. (pardipoegadega part)
- Linnud on saabunud
Istus jõe lähedale
Cooed ghoul-ghoul
Jõgi laulis bul-bul. (tuvid)
Poisid, kõiki neid linde nimetatakse lemmikloomadeks, sest
et nad elavad kodus koos inimesega. Mees toidab neid, joob neid,
ehitab neile eluruumi. Nad ei saa elada
iseseisvalt ilma inimese abita.
Haridus vähene - hell
nimisõnad.
Minu linnud armastavad seda väga, kui ma neid hellitavalt kutsun.
Kana - kana
Kukk - kukeseen
Kana - kana
Part - part
Pardipoeg
Tuvi - tuvi
Väike tuvi - väike tuvi
Harjutus linnuperede nimetamisel.
Kas teate, mida kutsutakse linnuperedeks?
Piltide järgi
Pard - draak - pardipojad
Kana - kukk - kanad
Hani - hani - hanepojad
Tuvi - tuvi - tuvid

Poisid, millised linnud saavad ujuda? Kuidas neil läheb
nimetatakse? Veelinnud.
Näpuvõimlemine "part"
Part kõndis mööda kallast
Läks järsult halliks
Juhatas lapsed minu selja taha
Nii väikesed kui suured
Ja keskmised ja väiksemad.
Füüsilised minutid:
Kodulinnud
Meie pardid hommikul
Vutt - vutt - vutt! Vutt - vutt - vutt!
Meie haned tiigi ääres
Ha ha ha ha! Ha ha ha ha!
Meie kanad aknas
Ko-ko-ko! Ko-ko-ko!
Ja kuidas on Petyal kukk
Varajane - varahommikul
Laulame ku-ka-re-ku!
Leidke erinevusi.
Linnumajas on kaks sarnast kanadega kanu,
leidke erinevusi.
Katkendi muinasjutust "kass, kukk ja rebane" taaslavastamine
Poisid, meenutagem, kuidas rebane kuke sisse kutsus
muinasjutt "rebane ja kukk".
Cockerel. Kukk,
Kuldne kammkarp
Õlipea
Siid habe
Vaadake aknast välja
Ma annan sulle herned.
Kuhu rebane kadus? Akna juurde.

"Kodulinnud"

Eesmärgid ja eesmärgid:

Laiendage arusaamist kodulindudest ja nende poegadest (nimed, tunnused) välimus, liikumisviisid, tehtud helid);

· Vastava teema sõnavara rikastamine, konsolideerimine ja aktiveerimine;

· Mitmuse nimisõnade moodustamine;

Õpetage jätma lühijutt kodulinnud skeemi põhjal;

· Matemaatilised esitused: ülal, all;

· Arendada kuulmis- ja visuaalset tähelepanu, mälu;

· Soodustada armastust ja hoolivat suhtumist kodulindudesse;

· Õpetage vestluskaaslast tähelepanelikult kuulama.

Materjalid ja seadmed:

  • tunni ettekanne teemal "Linnuliha" tehti Internetist võetud piltide ja heliefektide abil;

· Mänguasjad (kirjeldavate lugude koostamiseks);

· Multimeediaseadmed;

· Mõistatused ja luuletused.

Otsese haridustegevuse käik.

(lapsed vaatavad pilti)

Öelge mulle, keda me pildil näeme? / Laste vastused /

Ma küsin teilt mõistatusi ja proovite arvata, milline lind on kõne all.

Hobusesaba mustritega,

Spursiga saapad,

Väikesed valged suled

Punane kammkarp.

Kes see pulgal on?

(Kukk)

Laiutab saba nagu paabulind,

Ta kõnnib tähtsal isandal

Koputab jalgadega maapinnale

Mis ta nimi on - ...

· Pikk kael,

Punased käpad,

Nööbid kannul

Jookse tagasi vaatamata.

· Ta karjus: "Ma olen suur lind!

Vaata, ta tõi kollase munandi! "

Ja läks õue

Kiidelda .... (Kana)

Ta kõnnib vihmas

Armastab muru näpistada,

Quack karjub, see kõik on nali

Muidugi - see on ...

Kuidas saaksite neid linde nimetada? / Kodu /

Neid nimetatakse kodustatud, sest inimene hoolitseb nende eest. Ta toidab neid, annab neile vett, hoiab korras ja kes teab, mis on nende lindude pidamise nimi? / Laste vastused /

- Vaadake pilti tähelepanelikult ja nimetage linde, keda näete ülemises reas? / Laste vastused /

Vaadake nüüd lähemalt ja öelge, milliseid linde näete alumises reas? / Laste vastused /

Hästi tehtud!

Mäng "Mis on muutunud?"

- Sulgege silmad. (Sel ajal muudab õpetaja pildil oleva linnuliha asukohta)

Ütle nüüd, kas pildil on midagi muutunud või mitte?

- Enne meid

Ei äratuskell ega ema,

Tõstab varahommikul.

Kukeseen Petya ärkab -

Päikesega kohtumiseks

Tõusime koos päikesega.

Muidugi on see ilus kukeseen.

Öelge mulle, mis on keha lindudega kaetud / Suled /

Mis lindudel veel on? Vaadake hoolikalt.

Laste vastused:

Neil on kaks jalga.

Seal on tiivad.

Seal on nokk.

Spurs kukese juures.

Mõnel / kukel / on kammkarp.

Mõelge ja mida saavad kodulinnud teha?

Laste vastused:

Nad saavad joosta.

Mõni lendab.

Kes teab, milline kodulind võib ujuda?

Laste vastused:

Pardid, haned.

Hästi ujuda oskavaid linde nimetatakse veelindudeks.

"Pange oma perele nimi"

- Lapsed vaatavad pilte, jätavad meelde ja nimetavad:

· Kana - kukk - kana / ja neil on palju ... kana /

· Pard - draak - pardipoeg / ja neil on palju ... pardipojad /

· Türgi - kalkun - kalkun / ja neil on palju ... kalkuneid /

· Hani-hani-hani / ja neil on palju ... hanekesi /

Laul "Cockerel" -Muusikaline soojendus

Lapsed käivad ringis käest kinni hoides, jalad tähtsalt üles tõstes.

Pea raputamine eri suundades ja käte (tiibade) klapitamine.

Tähtis on tõsta jalad (nagu kukk) ja teha kätega (tiivad) liigutusi

Käed üles, küljelt küljele kiigutades.

- Vaadake, poisid, sattusime kodulindude hoovi.

Mäng "Arva ära, kes kuidas karjub".

(õpetaja lülitab salvestuse sisse ja lapsed arvavad ära)

"Ko-ko-ko, kud - cluck-max-max", - clucks and clucks ...

"Ku-ka-re-ku!" hüüab ...

"Ha-ha-ha, mine-mine-mine", - kaagutab ....

"Quack-quack-quack", - vutid ...

Kuid kalkun, kutid, kellega ta lobiseb, kuulake ( sissekanne)

Bl-bl-bl on see, mida ta karjub.

- Vaadake pilti tähelepanelikult

Keda sa näed?

Kes see on? / Linnuliha /

Heidame pilgu kuke ja pardinokale.

Kas need on ühesugused? Laste vastused

Laste vastused:

- kukk on terava nokaga ja pardil on spaatliga;

- kukel on suur saba ja pardil väike saba;

- kukel on kamm ja habe, pardil aga mitte;

- kukel on käppadel kannused ja pardil on käppadel sõrmed, mis on membraaniga ühendatud.

Vaadake pardi jalgu ja mäletate, millisel kodulinnul on sellised jalad?

Partide ja hanede jalad on nagu lestad, mis aitab neil kodulindudel hästi ujuda.

Kuker ja kanad jooksevad kiiresti ning pardid ja haned ujuvad hästi.

Aga kui kalkun on ohus, ajab ta lehvikuna saba laiali ja punnitab, punnitab.

Me peame lindude eest hoolitsema ja aitama neid hooldada.

- Linnuliha on inimestele kasulik.

Kes teab kumb?

Linnuliha annab meile liha, mune, kohevust.

Kuid padjad on valmistatud nende kohevusest, millel magad magusalt, nende kohevusest koosnevad ka tekid ning mõned jakid ja mantlid.

Need on nii imelised ja kasulikud kodulinnud.

Paluge lastel võtta enda valitud linnumänguasja (rääkige õpetaja juhtivate küsimuste abil linnust, mis neile meeldib).

Ja oma tunni lõpetame meeleoluka tantsuga

"Pardipoegade tants".

Keskmise rühma laste pideva otsese haridustegevuse korraldamine

sellel teemal "Linnuliha".

Tarkvara sisu: Tutvustada kodulindude ja nende poegade nimesid, nende välimuse iseärasusi. Andke aimu, millist kasu kodulinnud inimesele toovad. Arenda uudishimu. Kasvatage linnusõbralikku suhtumist.

Prioriteetne haridusvaldkond: kognitiivne areng

Õppeaine-ruumiline arengukeskkond: ood grupis, muusika, Whatman koos pildiga. linnuhoov, linnujäljed, piltidega pildid. linnud, liim,

Insult:

1. motivatsioon

Fyodori vanaema tuleb lastele külla. Ta nutab. Kõik kodulinnud jätsid ta maha, sest ta ei hoolitsenud nende eest. Kodulindude hoov on tühi. (Linnumõisa pildiga Whatman) Ta palub lastel aidata linde tagasi tuua. Lapsed on nõus aitama.

2. Põhiosa.

Aga kuhu linnud kadusid? Kust neid leida? (laste arutluskäik). Nad näevad jalajälgi, järgivad neid.

Nad leiavad linnumaja, arvavad mõistatusi ja võtavad linnud kaasa.

    Mustriga hobusesaba

Spursiga saapad,

Väikesed valged suled

Punane kammkarp.

Kes see pulgal on?

(Kukk)

    Laiutab saba nagu paabulind

Ta kõnnib tähtsal isandal

Koputab jalgadega maapinnale

Mis ta nimi on - ...

(Türgi)

    Pikk kael,

Punased käpad,

Nööbid kannul

Jookse tagasi vaatamata.

(Hani)

    Ta karjus: "Ma olen suur lind!

Vaata, ta tõi kollase munandi! "

Ja läks õue

Kiidelda .... (Kana)

    Ta kõnnib vihmas

Armastab muru näpistada,

Quack karjub, see kõik on nali

Muidugi - see on ...

(Part)

Kuidas saaksite neid linde nimetada? / Kodu /

Neid nimetatakse kodustatud, sest inimene hoolitseb nende eest. Ta toidab neid, annab neile vett, hoiab korras ja kes teab, mis on nende lindude pidamise nimi? / Laste vastused /

Öelge mulle, mis on keha lindudega kaetud / Suled /

Mis lindudel veel on? Vaadake hoolikalt.

Laste vastused:

Neil on kaks jalga.

Seal on tiivad.

Seal on nokk.

Spurs kukese juures.

Mõnel / kukel / on kammkarp.

Mõelge ja mida saavad kodulinnud teha?

Laste vastused :

Nad saavad joosta.

Mõni lendab.

Kes teab, milline kodulind võib ujuda?

Laste vastused:

Pardid, haned.

Hästi ujuda oskavaid linde nimetatakse veelindudeks.

Muusikaline soojendus

Lapsed käivad ringis käest kinni hoides, jalad tähtsalt üles tõstes.

Pea raputamine eri suundades ja käte (tiibade) klapitamine.

Tähtis on tõsta jalad (nagu kukk) ja teha kätega (tiivad) liigutusi

Käed üles, küljelt küljele kiigutades.

Vaadake poisid, siin on meie kanahoov, mida lindudega teha. (koht linnuliha hoovis). Liimige linnud joonistuspaberile. Uurige kodulindude hoovi.

Kas teate, kuidas kodulinnud häält annavad.

Mäng "Arva ära, kes kuidas karjub".

(õpetaja lülitab salvestuse sisse ja lapsed arvavad ära)

"Ko-ko-ko, kud - cluck-max-max", - klapid ja kWhat eatshchet ...

"Ku-ka-re-ku!" hüüab ...

"Ha-ha-ha, mine-mine-mine", - kaagutab ....

"Quack-quack-quack", - vutid ...

Kuid kalkun, kutid, kellega ta lobiseb, kuulake (sissekanne)

Bl-bl-bl on see, mida ta karjub.

Mida linnud söövad?

Heidame pilgu kuke ja pardinokale.

Kas need on ühesugused? Laste vastused

Laste vastused:

- kukk on terava nokaga ja pardil on spaatliga;

- kukel on suur saba ja pardil väike saba;

- kukel on kamm ja habe, pardil aga mitte;

- kukel on käppadel kannused ja pardil on käppadel sõrmed, mis on membraaniga ühendatud.

Vaadake pardi jalgu ja mäletate, millisel kodulinnul on sellised jalad?

Pardide ja hanede jalad sarnanevad rätikutega, mis aitab neil lindudel hästi ujuda.

Kuker ja kanad jooksevad kiiresti ning pardid ja haned ujuvad hästi.

Aga kui kalkun on ohus, ajab ta lehvikuna saba laiali ja punnitab, punnitab.

Poisid, öelge Fedorale, mida peate tegema, et linnud ei põgeneks?

Me peame lindude eest hoolitsema ja aitama neid hooldada.

- Linnuliha on inimestele kasulik.

Kes teab, kumb?

Linnuliha annab meile liha, mune, kohevust.

Kuid padjad on valmistatud nende kohevusest, millel magad magusalt, nende kohevusest koosnevad ka tekid ning mõned jakid ja mantlid.

Need on nii imelised ja kasulikud kodulinnud.

3. Järeldus

Poisid, aitäh abi eest! Nüüd hoolitsen lindude eest hästi! Ma ei solva neid! Kas teile meeldis minu kodulindude hoovis? Kas tulete uuesti?

Koostanud L.G. Denisova

GOU Bori psühholoogiline keskus

Teema: "Linnuliha"

Eesmärk:numbrite "kaks", "kaks" kooskõlastamine nimisõnadega, sõnavara arendamine.

1. Süstematiseerida teadmisi kodulindude kohta.

2. Harjutage nimisõnadega "kaks", "kaks" kooskõlastatult.
3. Arendada üld-, peen-, motoorseid oskusi.

4. Kasvatada võimet kaaslasi kuulata ja kuulda.

Varustus: ainepildid kodulindudest ja nende poegadest, ketas pardipoegade tantsu lindistusega, projektor, esitlus, pilt muinasjutust Dunno kangelasest, pall.

Tunni käik:

1. Organisatsiooniline hetk.

- Poisid, mängime mängu "Kes on tähelepanelik". Istume toolidele, kui kuuleme viisakat "Istuge palun".

Niisiis, kuulake: "Kõik istusid maha", "Kõik istusid kiiresti maha", "Istuge, palun."

- Kes mäletab, milline nädalapäev on täna, mis kuupäev, mis kuu?

- Täna on neljapäev, üheteistkümnes ja kuu on november.

- Ütleme uuesti: täna on kolmapäev, 10. november.

- Poisid, täna tuli meile külla muinasjutu kangelane. Arva ära tema nimi? (Dunno) 1. slaid.

- Kuula, mida ta sulle ütleb:

Minu nimi on Dunno, ma ei käi lasteaias,

Arva mõistatused ära ja ma premeerin sind!

2. Sõnavara aktiveerimine ja laiendamine

a) Mõistatuste arvamine (Dunno ajab lapsed segadusse) 2. slaid.

Punased jalad, pigistades kontsad, jookse tagasi vaatamata! (Hani)

Quhchet, quhchet, kutsub lapsed kokku, koondab kõik tiiva alla. (Kana)

Mustritega saba, kannustega saapad, äratan kõik üles, kuigi kella ei saa. (Kukk)

Ta on hommikul keset sisehoovi: Pall - pall - pall, nuudlid - värdjas! (Türgi)

Quack-quack-quack - otsib ussi! (Part)

Lapsed arvavad mõistatusi. Projektorile ilmuvad pildid - hani, kana, kukk, kalkun, part.

- Poisid, kuidas saaksite kõiki, keda sellel pildil näete, ühe sõnaga nimetada? Kes see on?

Need on linnud.

Miks otsustasite, et nad on linnud?

Kuna neil on nokk, tiivad, sulgedega kaetud keha, 2 jalga.

Kus need linnud elavad, kust nad toitu saavad? (Laste vastused) Need linnud elavad inimese kõrval, tema hoolitseb tema eest. Mis kasu need linnud inimestele annavad? Mis linnud nad siis on?

Lindudel on vähe lapsi - tibusid. Ja siin sai Dunno jälle midagi valesti. Vaadake hoolikalt ja nimetage see õigesti!

Mäng "Kellel on kes" vt slaid 3, 4.

3. Peenmotoorika arendamine.

Kukel kõndis laual, Sõrmed lukustatakse luku sisse.

Ülal - punane kammkarp, Parema käe sõrmeotsad surutakse

Allpool - käppade küünised, selja ülaosani

Ära rebi märkmikku, semu. vasaku käe peopesad, painutades seda nii, et vasaku käe sõrmed tõusevad püsti nagu kukehari.

b) Ring punktide kaupa.

- Poisid, Dunno tõi kaasa mõned lehed, mis neil on kujutatud, pole selge. Joonistamist on vaja punktide kaupa ringi teha, siis saame teada, mis neile joonistatakse. Aitame Dunnot? (Lapsed teevad kodulindude ringi punktide kaupa)

4. Kehaline kasvatus.

Pardipojad tantsivad.

5. Arvude „kaks“, „kaks“ kooskõlastamine nimisõnadega.

ja) Dunno kiri. 5. slaid, 6, 7, 8.

- Poisid, Dunno tuli meie juurde märkmikuga, milles ta tegi vigu. - Kuulame ära, mida ta kirjutas, ja parandame selle.

Hanel on kaks hanekest.
Pardil on kaks pardipoega.
Kalkunil on kaks kalkunit.

Kanal on kaks tibu.

b) Pallimäng. (Logopeed viskab lapsele palli, nimetades linnuks, lapseks, palli visates logopeediks, koordineerib lindude nimedega "kaks", "kaks".)

Part - kaks parti

Hani - kaks hane

Hani - kaks hane
Kukk - kaks kukke

Türgi - kaks kalkunit

Türgi - kaks kalkunit

Kana - kaks kana

Mäng "Kes on kadunud"? Lapsed istuvad vaibal ringis, iga lapse kõrvale pannakse kaks lindudega pilti. Tüübid sulgevad silmad, logopeed varjab kellegi eest kaks pilti. Lapsed avavad silmad ja vastavad, kes varjab.

6. Tunni kokkuvõte.

- Kellest sa täna tunnis rääkisid?

- Kuidas saab neid kõiki ühe sõnaga nimetada?

- Mis on kodulindude eelised?

- Poisid, Dunno õppis meie klassis palju uut. Kuid tal on aeg teiega hüvasti jätta, talle meeldis see, kuidas te töötasite, ta tahab teile kleebiseid anda.

Autoril on hea meel, see pole teie jaoks keeruline - klõpsake nuppu "Mulle meeldib"