Linnu kujundamine lasteaia söötikul. Tunni kokkuvõte ehitusest, käsitööst vanemas rühmas: “Söötjad lindudele. Didaktiline mäng "Mis on kotis?"

Tunni eesmärk:

Õpetage lapsi talvitavatele lindudele erinevatest materjalidest söötjaid valmistama.

Arendada loomingulist kujutlusvõimet, kunstimaitset, töö täpsust.

Harida lapsi, kellel on hea tunne ja soov hoolitseda suleliste sõprade eest.

Materjal: plastpudelid, värviline paber, vatt, puuoksad, linnupildid, käärid, liim, pintslid.

Tunni käik vanemas rühmas

Õpetaja soovitab minna akna juurde ja imetleda talvise maastiku ilu.

Õpetaja loeb luulet

Vaata tunni lisa

Kasvataja. - Miks linnud talvel abi paluvad?

- Lindudel on väga raske talvel ellu jääda, kui sajab valget lund ja puhuvad külmad tuuled. Teate, et mõned linnud lendavad ära soojematesse piirkondadesse, teised aga, kõige julgemad, jäävad talveks. Nüüd saame teada, millised linnud need on.

Talvivate lindude kohta mõistatuste koostamine (koos piltide kuvamisega)

Väike lind

Jalgadel on

Kuid ta ei saa kõndida.

Tahab teha väikese sammu

- Selgub, et hüppab.

(Varblane)

Koputab kogu aeg

Puud õõnsad.

Aga see ei sandista neid,

Ja ainult ravib.

Punarind, musta tiivaline,

Armastab teravilja nokitseda

Esimese lumega pihlakas

Ta ilmub uuesti.

(Pullvint)

See kiskja on jutukas

Vargad, kiuslikud,

Valgepoolne kiimer,

Ja ta nimi on ... (Harakkas)

Kar-kar-kar! Kar-kar-kar!

See on kogu repertuaar.

Teatab vahtra võra

Minu lauluga...

Kasvataja. - Hästi tehtud, arvasite kõik mõistatused ära!

- Milliseid linde nägite meie saidil talvel pargis?

- Kuidas saame linde talvel aidata?

- Mida me saame selle heaks teha?

- Millest saame lindude söögimaju teha? (plastpudelitest, karpidest, ämbritest jne)

- Plastpudelitest söötjad on kerged, mugavad, nende valmistamiseks kasutatakse sobimatut materjali. Pange tähele, et sööturist lõigatakse välja augud. Milleks neid vaja on? Saate sööturit atraktiivseks muutmiseks kaunistada.

Plastpudelist proovisööturi uurimine. Töö teostamise selgitus.

Laste iseseisev töö. Õpetaja aitab lapsi vastavalt vajadusele.

- Millest meie söötjad on tehtud? Mis kujuga on meie söötjad? Kuidas talvel linde toita?

Tunni lõpp

Luuletusi loeb õpetaja (Lisa)

"Linnumaja" kujundamine keskmises rühmas
Kasvataja: Chebunina Tamara Vladimirovna
MBDOU üldarengu tüüpi lasteaed nr 74

Eesmärk: arendada paberilehe pooleks voltimise oskust, arendada silma, selle materjaliga töötamise täpsust.
Vahendid: Igale lapsele leht paksu paberit (veerand kirjalehte), värviline võrdkülgne kolmnurk külgedega 11x15 cm, ring läbimõõduga 4 cm, 2 värvilist ristkülikut 4x4,5 cm, 3,5x 10,5 cm Valmistatud maja näidis.
Klasside käik:
Lapsed on ootesaalis, õpetaja sulgeb rühmas pärast tuulutamist akna ja toob ooteruumi kaks lindu (mängutähe ja mängulind - vile).
"Poisid, nüüd sulgesin akent ja kaks lindu lendasid meie poole, nad tahavad meile midagi öelda. Lähme ruttu oma kohtadele, uurime, mida linnud meile öelda tahtsid (lapsed passivad laudadest).
Õpetaja puhub vilet, noogutab pead ja ütleb siis: “Kas sa tead, mida linnud mulle rääkisid?
Kuulake.
Nad lendasid soojalt maalt koju, aga neil pole maju, neil pole elukohta. Linnud lendasid üle meie platsi ja nägid, et meil on söötja. Nii et olete lahked ja hoolivad poisid, armastage linde. Ja linnud paluvad teil teha neile majad. Poisid, kas me teeme linnumaju? (Jah). Muidugi teeme linde!
Poisid, vaadake mu maja. Seda linnumaja nimetatakse linnumajaks. Täna ehitame paberist pesakasti.
Õpetaja näitab valmis maja - pooleks volditud tihedat lehte ja sellel on pooleks volditud kolmnurgast katus. Ruudule joonistatakse ring. Lõigake kääridega ettevaatlikult mööda joont ring ja kleepige see maja külge - see on linnumaja sissepääs ja selle alla pooleks volditud väike ristkülik, kleepige see maja sisse - see on linnumaja pulk.
Kehaline kasvatus
Väljaspool akent linnumajas
Väikesed nahad istuvad
Linnumaja aknast
Skvorushkid otsivad.
Ja all ja all
Kaval kass istub
Meie kass teeskles seda
Nagu magaks sügavalt.
Lapsed istuvad maha ja hakkavad linnumaja meisterdama. Õpetaja aitab vajadusel lapsi individuaalselt.
Tunni lõpus lendavad linnud ja vaatavad, millised linnumajad on välja tulnud, tänan lapsi.

Kirjandus:
1. N.E.Veraksa, A.N.Veraksa. Disaintegevused koolieelikutele. Juhend koolieelse lasteasutuse õpetajatele. - M .: Mosaika-Sintez, 2008 - 112 lk.
2. 5. L.A. Antipova, N.N. Korneeva. Projektid kui laste elu korraldamise viis. - Hantõ-Mansiysk: GUIPP "Polügraafist", 2002 - 97 lk.
3. 6. Khalikova V.V. Projektimeetod kui ainekäsitluse rakendamise viis. Ajakiri "Koolieelse lasteasutuse kasvataja" №8 (2008).
4. 7. V.Yu.Dyachenko, OV Guzenko jt.Kõne arendamine. Tundide temaatiline planeerimine.
5. 8. T.N. Tebeneva. Projektikultuur kui osa koolieelsete lasteasutuste professionaalsusest. Ajakiri "Koolieelse õppeasutuse büroo" nr 1 (2007).

Tatjana Šagajeva
Disainitunni "Lindude toitja" kokkuvõte

Eesmärgid: julgustada disaini, edendada soovi lindude eest hoolitseda; õpetada esemeid suuruse järgi eristama, õpetada ringis ehitamist sooritama, õpetajale liigutusi sooritama.

Materjalid ja varustus: erinevat sorti teravilja (hirss, seemned jne) kastides, 5 liitrine pudel, tühjad piimapakid, pliiats, käärid, tiib, 2 kotti, linnukujukesed (varblane, tihas, vares, harakas).

Tunni käik

Org. hetk.

Lapsed vaatavad linde aknast.

Õpetaja räägib lindude elust talvel - Talvel on vaja lindude eest hoolitseda: toita, mitte solvata.

Põhiosa. Ehitus.

Kasvataja: Valmistame piimakotist ja pudelist sööturi. Teeme neisse aknad, et linnud saaksid sisse lennata ja teri nokitseda.

Õpetaja valmistab koos lastega sööturi.

Fizminutka

Kasvataja: Ja nüüd me mängime. Sinust saavad varblased ja minust saab su varblaseema.

Varblaseema kutsub oma lapsi

Lenda kiiresti minu juurde

Täna alustame

Õppige, et me lendame

Tõuse kiiresti ringi

Alustame

Ringis kõndimine - lapsed "laputavad tiibu", ema näitab liikumist ja kõnnib minema. Samal ajal kui ema vaatab, kuidas lapsed ringis kõnnivad. Ema jäi magama ja varblased lendasid igale poole laiali. Ema ärkab:

Tibu säuts mis müra mis nutt

Hakka pigem ringiks

Ja õpi uuesti lendama

Lapsed seisavad ringis, mängu korratakse. Siis tulistab ema uuesti:

Uinus minutiks

Varblased läksid tõsiselt ulakaks

Jälgin sind nüüd rangelt

Et sa kasvaksid sõnakuulelikuks nagu varblased

Koolitaja: Meie söötjad on valmis. Nüüd kallame terad sinna. Millised? Suur ja väike. Nüüd peate söötja puu külge riputama, et linnud saaksid maitsva lõunasöögi.

Seotud väljaanded:

Saabuvad talvekülmad mitte ainult ei rõõmusta lapsi lumega ja täiskasvanuid piduliku meeleoluga, vaid raskendavad ka nende lindude elu, kes.

Eesmärk: ökoloogilise kultuuri kujundamine; lugupidava suhtumise, loodusarmastuse edendamine. Ülesanded: - Selgitada ja laiendada teadmisi talvitumisest.

Meie Himki linnaosa lasteaias "Kalinka" koos traditsiooniliste vanematega suhtlemise vormidega (koosolekud, vestlused,.

Kõikjal, kus linnud elavad: metsades ja aedades, niitudel ja põldudel, veekogude lähedal - nende hämmastavaid hääli kostab kõikjal. Aga kui talv tuleb,

Tööks vajame: 1 kotti mis tahes mahla, pliiatsit, liimipulka, värvilist paberit, värvilist pappi, paberinoa ja loomulikult.

Nii et suvi on lennanud, "India suvi" on rõõmustanud erksate värvidega, käes on hilissügise aeg. Väga harva paistab päike, külm,.

Paberdisaini õppetunni kokkuvõte.

Teema: "Söötja".

Sihtmärk: Õpetage lapsi kujundama paberisööturit. Tugevdada kääride ja paberiga töötamise oskust. Arendage loovust.

Metodoloogilised tehnikad:Vestlus teemadel, pidades silmas albumit "Talvelinnud".

Varustus: Album, paber, käärid, liim.

Tunni käik:

1. Organisatsioonimoment.

  1. Lastega teemadel vestlemine.
  • Mis aastaaeg on?
  • Õigesti talv. Külma ilmaga lendavad paljud linnud lõunasse.

Talveuneks jäävaid linde nimetatakse talveunelindudeks. Milliseid talvitavaid linde teate?

  • Tihane, härjavits, varblane, vanker, vares, rähn.

Õpetaja näitab albumit "Talvelinnud", et kinnistada laste teadmisi talvituvatest lindudest. Õpetaja näitab lastele süžeepiltide seeriat "Linnud söögimajas".

  • Õige. Lindudele on talvel raske. Kuigi nende tihedad suled päästavad neid karmi külma eest, on nad sageli väga näljased. Seetõttu tuleb linde talvel toita. Selleks riputavad inimesed puude külge söötjad ja valavad neisse toitu.
  • Täna meisterdame lindude söögimaju.
  1. Sööturit valmistava õpetaja selgitamine ja näitamine.

Õpetaja näitab valmis söötjat ja selgitab lastele, kuidas seda kasutatakse.

Lapsed uurivad käsitööd hoolikalt. Õpetaja aitab määrata põhja kuju (ruut), külgede kuju (ristkülikukujuline). Seejärel juhib ta laste tähelepanu väljalõigetega (ette tehtud) ruudule. See voldib selle kokku nii, et see osutub kastiks - sellest saab meie söötja. Palub lastel näha, millal ta kasti aeglaselt avab, kus on mustril põhi, kus on küljed. (Muster kinnitatakse tahvli külge.) Ta soovitab lastel mustri pealt üles otsida sööturi põhi. Tahvli juurde kutsutakse laps, kes näitab põhja. Seejärel liimib õpetaja põhjale värvilise ruudu. Teine laps näitab sööturi külgi ja tema järel olev õpetaja kleebib neile erinevat värvi ristkülikud. Selgitab, et ülejäänud valged ruudud on vajalikud sööturi mustri järgi liimimiseks.

Toimingute demonstreerimisel juhib õpetaja laste tähelepanu asjaolule, et sisselõiked tuleb teha täpselt mööda joont, selgitada ja näidata, kuidas määrida liimiga - ainult äärmised ruudud.

4. Füüsilised minutid "LUMEGIRI". Töö kõnetempo ja -rütmi kallal, kõne koordineerimine liikumisega.

5. Ülesande täitmine laste poolt.

6. Laste tööde analüüs.

Uus söögituba

Tegime söötja

Avasime söögitoa.

Varblane, härglint naaber,

Talvel sööte lõunat.

Külastage nädala esimesel päeval

Tihased lendasid meie juurde.

Ja teisipäeval, vaata

Pullinlased on saabunud.

Kolmapäeval oli kolm varest

Me ei oodanud neid õhtusöögile.

Ja neljapäeval kogu maailmast -

Ahnete varblaste parv.

Reedel meie söögitoas

Tuvi maiustas pudruga.

Ja laupäeval pirukale

Seitse nelikümmend lendas sisse.

pühapäev pühapäev

Meie juurde tuli kevadine külaline -

Starling Traveller ...

See on laulu lõpp.

7. Tunni tulemus.


Jelena Aleksandrovna Bezmaternõh

Sihtmärk klassid:

Õpetage lapsi tegema söötjad paberist talvelindudele.

Arendada loomingulist kujutlusvõimet, kunstimaitset, töö täpsust.

Harida lapsi, kellel on hea tunne ja soov hoolitseda suleliste sõprade eest.

Materjal: värviline paber, linnupildid, šabloonid, šabloonid söötja, liim, pintslid, salvrätikud.

Eeltöö: tunnetusliku materjali valik, luuletused, töö vanemad: söötjate disain, tühi linnusööt, valik raamatuid näitusele, Sööturi disain mahlakarbist välja koos lastega Grupp.

Tunni käik:

Kasvataja: Poisid, meil on aeg toita nokitsedes ja ootamas oma sulelisi sõpru külla.

Rääkige lindudest.

Palun öelge, mis on nende lindude nimed, kes meile talveks jäävad (laste vastused)

Hästi tehtud, talvitumine. Milliseid talvitavaid linde teate (laste vastused)

Õige.

Mis teie arvates on lindude jaoks kohutavam, kui neil on külm või nälg? (laste vastused)

Muidugi nälg. Kes saab linde talvel aidata? (laste vastused)

See on õige, mees. Sina ja mina saame aidata oma väikseid sõpru. Kuidas saame neid aidata? (laste vastused)

Meie teha söötjaid... Ja mul on see söötja.

(Õpetaja näitab lastele söötja valmistatud vanametallist.)

Ja täna õpime, kuidas seda teha paberisöötur... Sinul tabelid ettevalmistatud pabermallid söötja.

Kasvataja: Ma näitan sulle ja ütlen sulle, mida teha, ja sa kordad pärast mind. Kui olete tähelepanelik, siis õnnestub söötjad.

Kasvataja: Aga selleks linnud ei nälginud mida on vaja täita? (mais) Täpselt nii, seemned teete plastiliinist.

Ja siin on esimesed linnud on tulnud meie söögituppa!

Kasvataja:

Meie tegi söötja.

Meie söögituba avati.

Varblane, härg - naaber,

Talvel sööte lõunat!

Ja nüüd läheme jalutama ja riputama söötjad meie saidil mida sa tehtud koos vanematega... Lapsed lähevad saidile ja ripuvad söötjad.

Mängu mängitakse:

Linnud hüppavad, lennata. (Lehvib kätega, imiteerib lindude lendu)

Linnud hüppavad laulma.

Tšikk-piiks, tibu-piiks.

Linnud koguvad puru, (Painutab ette, sõrmed kokku)

Terad nokitsevad

Suled puhastati (Pöörab kere vasakule ja paremale)

Suled puhastati

Nokad puhastati (Pöörab pead vasakule ja paremale)

Nad istusid aia äärde. (Nad istusid oma kohale)

Kasvataja: Sa oled täna suurepärane, on teinud nii palju häid tegusid!

Seotud väljaanded:

GCD (klasside) kokkuvõte modelleerimisest "Linnud lendasid söödaküna juurde" Eesmärk: Plastilise vormitaju arendamine süžee modelleerimise abil. Eesmärgid: 1) Õppige jätkuvalt looma ilmekat linnupilti. 2).

"Linnuliha". Keskmise rühma avatud disainitunni kokkuvõte Keskmise rühma avatud disainitunni kokkuvõte Teema: "Linnuliha" Eesmärgid: 1. Jätkata lastele hoone loomise õpetamist.

Keskmise rühma temaatilise tunni kokkuvõte "Kevad on meieni jõudnud" Keskmise rühma temaatilise tunni konspekt "Kevad on meieni jõudnud" Programmi sisu: 1. Kinnitada teadmisi aastaaegade vahetumisest, aidata.

Paberikujundus "Maalikunstniku müts" Keskmise rühma paberikujunduse tunni kokkuvõte Tunni konspekt Teema: Kujundus.

Keskmise rühma "Koeraputka" paberdisaini tunni kokkuvõte Paberdisaini tunni KONTROLL Teema "Koeraputka" keskmises rühmas Koostanud: Anna Ivanovna Gajazova.

Disainitunni konspekt intellektipuudega laste lasteaia keskmises rühmas Teema: Geomeetrilistest kujunditest laua ja tooli kujundamine. Eesmärk: õppida kuulama kõnejuhiseid ja ehitama geomeetrilistest kujunditest. Ülesanded:.