Abstraktne loodusteaduslik keskmise rühma linnuliha. Lõimitud tunni „kodulinnud ja nende pojad“ kokkuvõte. Ava tegevusest väljumine

Eesmärgid:
Hariduslik:
Laste teadmiste kinnistamine kodulindude iseloomulike tunnuste kohta. Laste ettekujutuste laiendamine kodulindude, nende välimuse ja elustiili kohta.
Teemakohase sõnavara laiendamine, täpsustamine ja aktiveerimine. Kõne grammatilise struktuuri, sõnade silbistruktuuri ja sidusa kõne parandamine.
Hariduslik:
Kõnetegevuse arendamine, dialoogiline kõne, kõne kuulmine, visuaalne taju ja tähelepanu, artikulatsiooni- ja peenmotoorika, loominguline kujutlusvõime.
Hariduslik:
Koostööoskuste ja hea tahte kujundamine.
Materjalid:
Multimeedia tehnoloogiad: ekraan, projektor, arvuti; videosalvestus linnuaiast, naljakas muusika, magnetofon, teemapildid kodulindudest, helisalvestis “Lindude hääled”.
Tunni edenemine.
1. Tervitus.
— Täna on meil külalised. Nad tahavad näha, kuidas olete kasvanud, küpsenud ja mida olete õppinud. Kuid kõigepealt peate külalisi tervitama. (Lapsed tervitavad külalisi kooris)
Tere, kuldne päike!
Tere, sinine taevas!
Tere, vaba tuul!
Tere väike tammepuu!
Elame samas piirkonnas
Tervitan teid kõiki!
- Tere, kallid lapsed, te olete maailma parimad. Need on head, keda ma reisile kutsun. Tahtma? (Jah). Mõelge ja öelge mulle, millega saate reisida? (Kuulame laste vastuseid.)
-Täna kutsun teid jalgrattaga linnuaeda minema. (Lapsed istuvad toolil, hoiavad tooli seljatoest kinni ja teesklevad, et sõidavad jalgrattaga. Vaata vasakule, paremale. Rõõmus muusika on sisse lülitatud.)
2. Kõneharjutused.
- Nii me jõudsime linnuaeda. (Õpetaja mängib lintmaki pealt linnuliha hääli.) Keda sa kuulsid? (Lapsed vastavad.) Soovitan mängida.
Ra-ra-ra – mäng algab.
Le-le-le - meie külas on palju linde.
Al-al-al - meie kana on väga väike.
Ol-ol-ol – kalkun istus põrandale.
Lu-lu-lu – hanepoeg peitis end nurka.
Re-re-re - parte on õues palju.
Lu-lu-lu – ma armastan linnuliha.
3. Foneemilise kuulmise arendamine.
Meie juurde tuli kuri võlur,
Ta on hirmus ja suur.
Ta vehkis kätega
Lind võlus kõiki.
Aga sõbrad tulid - lapsed,
Malakad väikesed tüdrukud
Nad hakkasid mõtlema ja arvama,
Kuidas sõpru petta!
"Ma panen nüüd sõnadele nimed ja sina plaksuta käsi, kui kuulete linnu õiget nime."
Kukk, kukk, kukk, kukk.
Lapsendatud hani, hani, hani, hani.
Türgi, kalkun, kalkun, kalkun.
Õng, part, part.
4. Linnu kehaosade nimetuste fikseerimine.
- Poisid, kuidas saab ühe sõnaga nimetada kukke, kalkunit, parti, hane? Miks neid nii kutsutakse? Millist kasu toob linnuliha inimestele?

"Ma muudan teid kukedeks." Kas pea on olemas?...on seal. torso? …Seal on. Käte asemel? ..jalgade asemel tiivad? ...käpad. Küünte asemel? ... küünised. Suu asemel?...nokk. tagant kasvab saba, pähe kamm ja noka alla habe.

5. Kõne ja liikumise koordinatsiooni arendamine.

Seisame ringis ja ütleme sõnad:

Oh sina, Petya - kukk,

Pea ülaosas on kamm,

Ja noka all on habe,

Väga uhke kõnnak.

Vara - varahommikul

Ta hüüab: "Ku-ka-re-ku!"

(Lapsed kordavad sõnu ja vastavaid liigutusi).

6. Mõistete "vaikne - valju" tugevdamine. Õppige onomatopoeesiat hääldama täiskasvanu žesti järgi.

Nüüd mängime mängu "Kes karjub?" Ma nimetan ja näitan linnuliha ning sina vastad mulle, kes mis häält annab. Selleks jagame kahte võistkonda: tüdrukutest saavad emad ja poistest tibud. Emad helistavad oma lastele valjult, aga lapsed ei tea, kuidas kõvasti karjuda, nad vastavad vaikselt. (Õpetaja viipab poistele või tüdrukutele).

Meie pardid alustavad hommikul vutt-vutt-vutt. Ja pardipojad vastavad vaikselt: vutt-vutt-vutt.

Meie haned tiigi ääres - ha-ha-ha. Ja hanepojad kordavad vaikselt.

Meie kanad aknast välja – co-co. Ja kanad kordavad vaikselt.

Ja kalkun keset õue - bla bla bla. Ja vaikselt korratakse kalkuneid.

Ja kuidas Petya - Kukk meile laulab (kõik koos) KU-KA-RE-KU!!

7. Peenmotoorika arendamine. Kõne koos liikumisega.

Muutsin teid kukedeks ja nüüd: keeruta kaks korda ringi ja muutu haneks.

Meil on äge hani (puuduta teisi pöidlaga ükshaaval)

Ma kardan teda väga (käed rusikas ja surutud keha külge)

Kumerdab kaela ja kakerdab (parem käsi üleval, sõrmed pigistavad

Ta tahab mind näppida (rütmilised “näpud”).

8. Kehalise kasvatuse minut.

Olete väsinud, puhkame.

Pardid tulid heinamaale välja, vutt-vutt-vutt! (kõndimine)

Mööda lendas naljakas mardikas, w-w-w! (vehime kätega - tiivad)

Haned kaarduvad kaela, ha-ha-ha! (kaela ümmargune pöörlemine)

Nokk ajab suled sirgu! (kere pöörab vasakule-paremale)

Tuul kõigutas oksi (kui sa käed üles tõstsid)

Pall mürises ka, rrr! (käed vöökohal, ette kummardudes, enda ette vaadates)

Pilliroog sosistas vees, tshhh! (tõstsid käed ja sirutasid).

Ja jälle oli vaikus, tshhh! (istu maha).

9. Kinnitage kõnes linnupere nimed. Töö sõna hääliku-silbi struktuuri kallal. Arendage oskust sõna rütmi õigesti koputada ja silpide arvu nimetada.

Istuge laudade taha ja tehke linnulihast pilti. (Üks kaart lapse kohta. Õpetaja küsib igalt lapselt erinevaid küsimusi: pange linnule nimi, jagage sõna plaksutades osadeks, mis on perekonna nimi, kutsuge seda hellitavalt, kes on beebi, mida nad saavad teha?)

10. Tunni lõpu korraldamine.

Poisid, vaatame veel kord linnuaeda.

Vaata videoklippi “Linnuõu”.

Keda sa väikeses videos nägid? Kus me oleme olnud? Kellest ja millest nad rääkisid? Mis sulle meeldis? Mis oli teile raske?

Sa pingutasid täna väga, kiidame end selle eest. Psühhovõimlemine ja eneseanalüüs.

VALLAEELARVE HARIDUSKESKUS
LISANDHARIDUSMAJA ASUTUS
LASTE LOOVUS.
Lisakoolituse õpetaja:
Shapkina S. Yu

Eesmärgid: tutvustada lindude omadusi (sulg
kate, nokk, tiivad, hääled), laiendada teadmisi
linnuliha, tugevdada moodustamisvõimet
nimisõnad deminutiiviga
tähenduses. Arendage kuulmis- ja nägemisvõimet
tähelepanu, mõtlemine, peen- ja jämemotoorika.
Kasvatada loodusearmastust ja hoolivat suhtumist
kodulindudele.
Varustus: lõõgastava muusika helisalvestus,
linnuliha illustratsioonid,
läbilõikepilt linnuaiast, pildid jaoks
erinevuste leidmine, laudjas, rebasemüts, mänguasi
kukk, sall, põll.
Tunni käik:
Õpetaja näitab lastele pilte lindudega.
Tutvustab lindude omadusi. Lapsed hommikul I
Leidsin ümbriku oma laualt ja selles
lõika pilt ja märkus. Kui pilt
Kui te neid kogute, olete lindude jaoks kadunud. Poisid, tulge
proovime.
Lapsed koguvad pilti, õpetaja paneb salli ja
põll.
Tere, kas sa tead, kes ma olen? Olen linnuvaatleja, täna olen
Ma ütlen teile, kes elab meie linnumajas. Esiteks
Arva ära mõistatus ja ava siis pilt.
Mõistatused:
- Klõbisemine, sebimine
Kutsub lapsi kokku
Kogub kõik oma tiibade alla. (kana)
- Väikesed valged suled
Punane kammkarp
Kes see pulgal on? (kukk)

Ta rändab tähtsalt läbi heinamaa
Tuleb kuivana veest välja
Kannab punaseid kingi
Annab pehmed sulgvoodid. (hani)
- Mööda jõge, mööda vett
Paatide rivi hõljub
Ees on laev
Juhib neid endaga kaasa. (part pardipoegadega)
- Linnud on saabunud
Istus jõe lähedal
Cooed gul-gul
Jõgi laulis gug-glug. (tuvid)
Poisid, kõiki neid linde nimetatakse kodustatud, sest
et nad elavad inimese kodus. Mees toidab neid, annab neile vett,
ehitab neile kodu. Nad ei saa elada
iseseisvalt ilma inimese abita.
Deminutiivide moodustamine
nimisõnad
Minu lindudele meeldib, kui ma kutsun neid südamlike nimedega.
Kana - kana
Kukk - kukk
Kana - kana
Part - part
Pardipoeg pardipoeg
Tuvi-tuvi
Väike tuvi - väike tuvi
Harjutus linnuperekondade nimetamisel.
Kas teate, kuidas linnuperekondi nimetatakse?
Piltidelt
Part - drake - pardipojad
Kana - kukk - tibud
Hani - hani - hanepojad
Tuvi - tuvi - tuvipojad

Poisid, millised linnud oskavad ujuda? Kuidas neil läheb
kas neid kutsutakse? Veelinnud.
Sõrmede võimlemine "part"
Part kõndis mööda kallast
Hall kõndis mööda järsku rada
Ta viis lapsed endaga kaasa
Nii väikesed kui suured
Nii keskmised kui väiksemad.
Fizminutka:
"linnuliha"
Meie pardid hommikul
Vott-vutt-vutt! Vott-vutt-vutt!
Meie haned tiigi ääres
Ha-ha-ha! Ha-ha-ha!
Meie kanad läbi akna
Ko-ko-ko! Ko-ko-ko!
Aga kukk Petya?
Vara - varahommikul
Ta laulab meile ka-ka-re-ku!
Leia erinevused.
Linnumajas elab kaks sarnast kana tibudega,
Leia erinevused.
Dramatiseering katkendist muinasjutust “Kass, kukk ja rebane”
Poisid, meenutagem, kuidas rebane kukke kutsus
muinasjutt "Rebane ja kukk".
Kukk. kukk,
Kuldne kamm
Või pea
Siidhabe
Vaata aknast välja
Ma annan sulle mõned herned.
Kuhu kadus rebane? Akna juurde.

"Linnuliha"

Eesmärgid:

· laiendada oma arusaamist kodulindudest ja nende poegadest (nimed, omadused välimus, liikumisviisid, tehtud helid);

· teemakohase sõnavara rikastamine, kinnistamine ja aktiveerimine;

· mitmuse nimisõnade moodustamine;

· õppida jätma lühijutt linnuliha diagrammi alusel;

· matemaatilised esitused: ülal all;

· arendada kuulmis- ja visuaalset tähelepanu, mälu;

· kasvatada kodulindude vastu armastust ja hoolivat suhtumist;

· õppige oma vestluskaaslast tähelepanelikult kuulama.

Materjalid ja varustus:

  • tunni ettekanne teemal “Linnuliha” koostati Internetist võetud piltide ja heliefektide abil;

· mänguasjad (kirjeldavate lugude kirjutamiseks);

· multimeedia seadmed;

· mõistatused ja luuletused.

Otsene edasiminek haridustegevus.

(lapsed vaatavad pilti)

Ütle mulle, keda me pildil näeme? /laste vastused/

Ma ütlen teile mõistatusi ja teie proovite ära arvata, millisest linnust me räägime.

· Mustritega saba,

Kannusega saapad,

Väikesed valged suled,

Punane kammkarp.

Kes see pulgal on?

(kukk)

· ajab saba laiali nagu paabulind,

Ta kõnnib nagu tähtis härrasmees,

Jalad koputavad vastu maad,

Mis tema nimi on -...

· pikk kael,

Punased käpad,

Pigistab su kontsad

Jookse ilma tagasi vaatamata.

· Ta kilkas: „Ma olen suur lind!

Vaata, ta tõi kollase muna!"

Ja läks õue

Kiidelda.... (kana)

Ta kõnnib vihma käes

Armastab rohtu kitkuda

Vutik karjub, see kõik on nali,

No muidugi on...

Kuidas neid linde nimetada? /Kodu/

Neid kutsutakse lemmikloomadeks, sest nende eest hoolitsevad inimesed. Ta toidab neid, annab vett, hoiab nende eluaseme korras. Kes teab, mis nende lindude eluaseme nimi on? /laste vastused/

- Vaata tähelepanelikult pilti ja ütle mulle, millised linnud ülemises reas näed? /laste vastused/

Vaata nüüd hoolega ja ütle, milliseid linde sa alumisel real näed? /laste vastused/

Hästi tehtud!

Mäng "Mis on muutunud?"

- Sulgege silmad. (Sel ajal muudab õpetaja pildil oleva linnu asukohta)

Öelge nüüd, kas pildil on midagi muutunud või mitte?

- Enne meid

Mitte äratuskell ega ema,

Tõuseb hommikul vara.

Kukk Petya ärkab -

Päikest tervitama,

Tõusime koos päikesega.

Muidugi on see ilus kukk.

Ütle mulle, millega on lindude kehad kaetud? /suled/

Mis lindudel veel on? Vaata hoolega.

Laste vastused:

Neil on kaks jalga.

Seal on tiivad.

Seal on nokk.

Kukel on kannused.

Mõnel /cockeril/ on kamm.

Mõelge sellele, mida saavad linnud teha?

Laste vastused:

Nad võivad joosta.

Mõned lendavad.

Kes teab, millised linnud ujuda oskavad?

Laste vastused:

Pardid, haned.

Hästi ujuda oskavaid linde nimetatakse veelindudeks.

"Pane perekonnale nimi"

- Lapsed vaatavad pilte, jätavad meelde ja nimetavad:

· Kana - kukk - kana / ja neil on palju ... kanu /

· Part - drake - pardipoeg / ja neil on palju.... pardipojad/

· Türgi - kalkun - kalkun / ja neil on palju... kalkunit /

· Hani-hane-hane /ja neil on palju... hanepoegi/

Laul "Cockerel" - Muusikaline soojendus

Lapsed kõnnivad kätest kinni hoides ringis, tõstes olulisel määral jalgu.

Pea raputamine eri suundades ja kätega (tiibadega) vehkimine.

Oluline on tõsta jalad üles (nagu kukkel) ja teha liigutusi kätega (tiibadega)

Käed püsti, õõtsudes küljelt küljele.

- Vaata, poisid, leidsime end linnuaiast.

Mäng "Arva ära, kes mida karjub."

(õpetaja lülitab salvestuse sisse ja lapsed arvavad)

“Ko-ko-ko, kud-kuda-tah-tah,” klõbiseb ja klõbiseb...

"Ku-ka-re-ku!" - karjub...

"Ga-ga-ha, go-go-go," muigab ...

"Vuti-vutt-vutt," vutt...

Aga kalkun, poisid, ta lobiseb, kuulake ( sissekanne)

"Bl-bl-bl" - seda ta hüüab.

- Vaadake pilti hoolikalt

Keda sa näed?

Kes see on?/linnuliha/

Vaatame kuke- ja pardinokka.

Kas need on samad? Laste vastused

Laste vastused:

- kukel on terav nokk ja pardil on spaatel;

- kukel on suur saba ja pardil väike;

- kukel on kamm ja habe, aga pardil mitte;

-kukel on jalgadel kannused ja pardil on varbad, mis on omavahel ühendatud membraanidega.

Vaadake pardi jalgu ja pidage meeles, millistel kodulindudel veel sellised jalad on?

Partide ja hanede jalad on nagu lestad, mis aitavad neil kodulindudel hästi ujuda.

Kukk ja kanad jooksevad kiiresti ning pardid ja haned ujuvad hästi.

Aga kui kalkun on ohus, ajab ta saba laiali nagu lehvik ja ajab õhku.

Peame lindude eest hoolitsema ja aitama nende eest hoolitseda.

- Linnuliha on inimestele kasulik.

Kes teab milline?

Linnuliha annab meile liha, mune ja kohevust.

Aga padjad, millel magusalt magad, on tehtud nende kohevast, tekid ja osad su joped ja mantlid on samuti tehtud nende kohevast.

Need linnulihad on nii imelised ja kasulikud.

Paluge lastel võtta enda valitud mängulind ja (kasutades õpetaja juhtküsimusi, rääkige neile linnust, mis neile meeldib.)

Ja lõpetame oma tunni lõbusa tantsuga

"Pardipoegade tants"

Keskmise rühma lastele pideva vahetu õppetegevuse korraldamine

sellel teemal "Linnuliha".

Programmi sisu: Tutvustage kodulindude ja nende poegade nimesid koos nende välimuse tunnustega. Andke ettekujutus eelistest, mida linnuliha inimestele annab. Arendage uudishimu. Kasvatage lindudesse sõbralikku suhtumist.

Prioriteetne haridusvaldkond: kognitiivne areng

Õppeaine-ruumiline arenduskeskkond: ood rühmas, muusika, piltidega whatmani paber. linnuaed, linnurajad, pildid pildilt. linnud, liim,

Edusammud:

1.Motivatsioon

Vanaema Fedora tuleb lastele külla. Ta nutab. Kõik kodulinnud lahkusid temast, sest ta ei hoolitsenud nende eest. Linnuaed on tühi. (Whatmani paber linnuaia pildilt) Ta palub lastel aidata tal linde tagasi tuua. Lapsed on nõus aitama.

2. Põhiosa.

Aga kuhu linnud kadusid? Kust neid otsida? (laste arutluskäik). Nad näevad jälgi ja järgivad neid.

Nad leiavad lindude maja üles, lahendavad mõistatusi ja võtavad linnud kaasa.

    Mustritega saba,

Kannusega saapad,

Väikesed valged suled,

Punane kammkarp.

Kes see pulgal on?

(kukk)

    Laiutab saba laiali nagu paabulind,

Ta kõnnib nagu tähtis härrasmees,

Jalad koputavad vastu maad,

Mis tema nimi on -...

(Türgi)

    pikk kael,

Punased käpad,

Pigistab su kontsad

Jookse ilma tagasi vaatamata.

(Hani)

    Ta naeratas: "Ma olen suur lind!

Vaata, ta tõi kollase muna!"

Ja läks õue

Kiidelda.... (kana)

    Ta kõnnib vihma käes

Armastab rohtu kitkuda

Vutik karjub, see kõik on nali,

No muidugi on...

(part)

Kuidas neid linde nimetada? /Kodu/

Neid kutsutakse lemmikloomadeks, sest nende eest hoolitsevad inimesed. Ta toidab neid, annab vett, hoiab nende eluaseme korras. Kes teab, mis nende lindude eluaseme nimi on? /laste vastused/

Ütle mulle, millega on lindude kehad kaetud? /suled/

Mis lindudel veel on? Vaata hoolega.

Laste vastused:

Neil on kaks jalga.

Seal on tiivad.

Seal on nokk.

Kukel on kannused.

Mõnel /cockeril/ on kamm.

Mõelge sellele, mida saavad linnud teha?

Laste vastused :

Nad võivad joosta.

Mõned lendavad.

Kes teab, millised linnud ujuda oskavad?

Laste vastused:

Pardid, haned.

Hästi ujuda oskavaid linde nimetatakse veelindudeks.

Muusikaline soojendus

Lapsed kõnnivad kätest kinni hoides ringis, tõstes olulisel määral jalgu.

Pea raputamine eri suundades ja kätega (tiibadega) vehkimine.

Oluline on tõsta jalad üles (nagu kukkel) ja teha liigutusi kätega (tiibadega)

Käed püsti, õõtsudes küljelt küljele.

Vaadake, poisid, siin on meie linnuaed, mida lindudega teha tuleb. (koht linnuaias) Liimige linnud whatmani paberile. Vaadates linnuaeda.

Kas sa tead, kuidas linnuliha hääli teeb?

Mäng "Arva ära, kes mida karjub."

(õpetaja lülitab salvestuse sisse ja lapsed arvavad)

“Ko-ko-ko, kud-kuda-tah-tah,” clocks and kw Mida nad söövad?

"Ku-ka-re-ku!" - karjub...

"Ga-ga-ha, go-go-go," muigab ...

"Vuti-vutt-vutt," vutt...

Aga kalkun, poisid, ta lobiseb, kuulake (sissekanne)

"Bl-bl-bl" - seda ta hüüab.

Mida linnud söövad?

Vaatame kuke- ja pardinokka.

Kas need on samad? Laste vastused

Laste vastused:

- kukel on terav nokk ja pardil on spaatel;

- kukel on suur saba ja pardil väike;

- kukel on kamm ja habe, aga pardil mitte;

-kukel on jalgadel kannused ja pardil on varbad, mis on omavahel ühendatud membraanidega.

Vaadake pardi jalgu ja pidage meeles, millistel kodulindudel veel sellised jalad on?

Partide ja hanede jalad on nagu lestad, mis aitavad neil kodulindudel hästi ujuda.

Kukk ja kanad jooksevad kiiresti ning pardid ja haned ujuvad hästi.

Aga kui kalkun on ohus, ajab ta saba laiali nagu lehvik ja ajab õhku.

Poisid, öelge Fedorale, mida tuleb teha, et linnud ära ei jookseks?

Peame lindude eest hoolitsema ja aitama nende eest hoolitseda.

- Linnuliha on inimestele kasulik.

Kes teab milline?

Linnuliha annab meile liha, mune ja kohevust.

Aga padjad, millel magusalt magad, on tehtud nende kohevast, tekid ja osad su joped ja mantlid on samuti tehtud nende kohevast.

Need linnulihad on nii imelised ja kasulikud.

3.Järeldus

Poisid, tänan teid abi eest! Nüüd ma hoolitsen hästi lindude eest! Ma ei solva neid! Kas teile meeldis see minu linnuaias? Kas tuled uuesti?

Koostanud L.G. Denisova

Riiklik õppeasutus Bor Psühholoogiakeskus

Teema: "Linnuliha"

Sihtmärk: arvsõnade “kaks”, “kaks” kokkuleppimine nimisõnadega, sõnavaraarendus.

1. Süstematiseerida teadmisi linnulihast.

2. Harjutage arvsõnade “kaks”, “kaks” kokkusobitamist nimisõnadega.
3. Arenda üldist, peenmotoorikat.

4. Arendage oskust kuulata ja kuulda oma kaaslasi.

Varustus: teemapildid kodulindudest ja nende poegadest, plaat pardipoegade tantsu salvestusega, projektor, esitlus, pilt kangelasest muinasjutust Dunno, pall.

Tunni käik:

1. Organisatsioonimoment.

- Poisid, mängime mängu "Kes on tähelepanelik." Istume toolidele pärast seda, kui kuuleme viisakat "Palun istuge maha".

Niisiis, kuulake: "Istuge, kõik", "Kiiesti, kõik istusid maha", "Palun istuge maha."

– Kes mäletab, mis nädalapäev on, mis kuupäev, mis kuu?

– Täna on neljapäev, üheteistkümnes ja kuu on november.

– Kordame veel kord: täna on kolmapäev, kümnes november.

- Poisid, meile tuli täna külla muinasjutu kangelane. Arva ära, mis ta nimi on? (ei tea) Slaid 1.

- Kuulake, mida ta teile ütleb:

Minu nimi on Dunno, ma ei käi lasteaias,

Arva ära mõistatused ja ma premeerin sind!

2. Sõnastiku aktiveerimine ja laiendamine

a) Mõistatuste äraarvamine (Ma ei tea, ajab lapsed segadusse)Slaid 2.

Punased käpad, kannad näpistades, jookse tagasi vaatamata! (Hani)

Ta klõbiseb ja klõbiseb, kutsub lapsi, kogub kõik oma tiiva alla. (kana)

Mustritega saba, kannustega saapad, äratan kõik üles, kuigi kella ei keri. (Kukk)

Hommikul on ta keset õue: Pall - pall - pall, pall - pall! (Türgi)

Vutik-vutt-vutt - ma otsin ussi! (part)

Lapsed lahendavad mõistatusi. Projektorile ilmuvad pildid - hani, kana, kukk, kalkun, part.

- Poisid, kuidas saate ühe sõnaga nimetada kõiki, keda sellel pildil näete? Kes see on?

Need on linnud.

Miks sa otsustasid, et need on linnud?

Sest neil on nokk, tiivad, sulgedega kaetud keha ja 2 jalga.

Kus need linnud elavad ja kust nad toitu saavad? (Laste vastused) Need linnud elavad inimeste kõrval ja tema hoolitseb nende eest. Millist kasu need linnud inimestele toovad? Mis linnud need siis on?

Lindudel on väikesed lapsed – tibud. Ja nüüd on Dunno jälle midagi sassi ajanud. Vaadake hoolikalt ja nimetage see õigesti!

Mäng “Kellel on kes” vaata slaidi 3, 4.

3. Peenmotoorika arendamine.

Kukk kõndis mööda lauda, Sõrmed on kokku pandud.

Peal on punane kammkarp, Parema käe sõrmede otsad suruvad

Allpool on küünised käppadel, selja ülaosas

Ära rebi oma märkmikku, mu sõber. vasaku käe peopesad, painutades seda nii, et vasaku käe sõrmed tõusevad püsti nagu kukekamm.

b) Tõmba täpid ümber.

- Poisid, Dunno tõi kaasa mõned lehed, pole selge, mis neil on kujutatud. Peame joonistust punktide järgi jälgima, siis saame teada, mis neile on joonistatud. Kas aitame Dunnot? (Lapsed ringlevad linnuliha täppidega)

4. Kehalise kasvatuse minut.

Pardipoja tants.

5. Arvsõnade “kaks”, “kaks” kokkulangevus nimisõnadega.

A) Dunno kiri. Slaid 5, 6, 7, 8.

- Poisid, Dunno tuli meie juurde märkmikuga, milles ta tegi vigu. - Kuulame, mida ta kirjutas, ja parandame seda.

Hannel on kaks hanepoega.
Pardil on kaks pardipoega.
Kalkunil on kaks kalkuni tibu.

Kanal on kaks tibu.

b) Pallimäng. (Logopeed viskab palli lapsele, pannes linnule nime; logopeedile palli viskav laps nõustub lindude nimedega “kaks”, “kaks”.)

Part – kaks parti

Hani – kaks hane

Hani - kaks hane
Kukk – kaks kukke

Türgi – kaks kalkunit

Türgi – kaks kalkunit

Kana - kaks kana

Mäng "Kes on kadunud"? Lapsed istuvad vaibal ringis, iga lapse kõrvale on laotatud kaks pilti lindudega. Tüübid panevad silmad kinni, logopeed varjab kellegi eest kahte pilti. Lapsed avavad silmad ja vastavad, kes peidab.

6. Tunni kokkuvõte.

– Kellest me täna tunnis rääkisime?

– Kuidas saab neid kõiki ühe sõnaga nimetada?

– Millist kasu toob linnuliha?

- Poisid, Dunno õppis meie tunnis palju uusi asju. Kuid tal on aeg sinuga hüvasti jätta, talle meeldis, kuidas sa töötasid, ta tahab sulle kleebiseid kinkida.

Autor on rahul, see pole teile keeruline - klõpsake nuppu "MULLE MEELDIB"